ABP’dan Muhteşem Gece

Ankara Bolulular Platformu Ankara’da yaşayan Bolulularla bir araya geldi. Ankara Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonunda buluşan Bolulular, gönüllerince eğlendi. Muhteşem bir gece yaşandı.

ABP’dan Muhteşem Gece
Ankara Bolulular Platformu faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Yenimahalle Belediyesi İlkadım salonunda tertip edilen geceye yaklaşık 500 Bolulu katıldı. Toplantıya katılan Bolulular, "önemli olan yemekte bir araya gelmek değil, her yerde yemeğimizi yiyelebiriz. Ama bir araya gelip kaynaşmak tanışmak önemlidir " Şeklinde konuştular. Bu gecenin konukları Ankara Adliyesinde ve Ankara da Avukatlık yapan hukukçulardı. Daha once Doktor ve Sağlık çalışanları ile bir araya gelinmişti. Bundan sonraki toplantılarda da meslek gruplarına yer verileceği açıklandı. Geceye. Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı eşi ile birlikte, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Namdar, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Yeniçağa Ayışığı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fatma Erbil ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.Ankara’dan ise CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Eski Yargıtay 11. Ceza Hâkimi Emekli Hâkim İdris Çobanoğlu gibi isimler katıldı.Gecenin ev sahipliğini yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Boluluları yalnız bırakmayarak, geceye katıldı. Ankara Bolulular Platformu’nun muhteşem gecesi Leyla Gündez Büyükeren’in “Ayrılmayalım” şiiri okumasıyla başladı. Şiirin ardından konuşmasını yapmak üzere Ankara Bolulular Platformu Müteşebbis heyet Başkanı Mustafa Aydınalp kürsüye davet edildi.

 

Bolulular Özel Sağlık Kuruluşundan indirimli yararlanabilecek.

Ankara’daki Bolulularla tanışıp, kaynaşmak, birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Başkan Mustafa Aydınalp Platformun çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Aydınalp; “Ankara da bulunan Özel bir Sağlık Kuruluşu ile sözlü olarak anlaşma mutabakatına vardık. Platformumuzun resmi Dernek sıfatı aldıktan sonra Özel Sağlık Kuruluşu ile protokol imzalanacaktır. Böylelikle Hemşehrilerimiz indirimli muayene imkânlarından yararlanabileceklerdir. Ayrıca Bolu ve İlçelerimizde tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan hemşehrilerimiz içinde “tekerlekli sandalye” kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Önümüzdeki yaklaşan yaz ayı ve gerekse Ramazan ayı içerisinde hemşehrilerimizle birlikte çeşitli etkinliklerde bir araya geleceğiz. Önümüzde ki günlerde Bolu ve İlçelerine gezi düzenlemek, ziyaret edemediğimiz Ankara Metropol ilçe Belediye Başkanlarını ziyaret etmek projelerimiz arasında. Yine hemşehrilerimizin acı, tatlı günlerinde yanında olmaya özen göstereceğiz.”Şeklinde konuştu. Başkanın Konuşmasının ardından Leyla Gündez Büyükeren, günün konukları olan hukukçulardan anlayış talebinde bulunarak, Abdurrahim Karakoç’un “Hâkim bey” şiirini okudu. Şiirin akabinde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı kürsüye davet etti.Yaşar; “Bolulu hemşehrilerimle olmaktan mutluyum. Yenimahalle de hem Bolulu esnaflarla alış verişim, ticaretim oldu hem de Yenimahalle de ikamet eden Bolulara hizmet ediyoruz. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin Başkenti Ankara da birlikte yaşıyoruz. Bende Afyon’dan geldim. Sivil Toplum Kuruluşların, Hemşehri Derneklerinin önemi büyüktür. Bu birlik ve beraberliğiniz onur verici. Bu birlik ve beraberliğinizin sürmesini dilerim. Katılımlarınız için teşekkür ederim.’’ Dedi.Konuşma sonrasında Başkan Yaşar’a günün anısına Köroğlu Heykeli Platformun Danışma Kurulu Başkanı Aydın Gündez tarafından takdim edildi. Başkan Fethi Yaşar’a bir plakette Yeniçağa Ayışığı Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından verildi.Ankara Bolulular Platformu Hukuk Komisyonu Başkanı Avukat Ahmet Yazıcı da konuşmasında Birlik ve beraberlikten bahsederek, her alan da olduğu gibi hukuk alanında görev yapan hemşehrilerin taşıp kaynaşması gerektiğinin önemine değindi.Sözü ve kürsüyü devralan Emniyet Müdürü İrfan Bayar “ Gaye yemek değil, gaye Bolulular olarak bir araya gelebilmek” diye sözlerine başlayarak, yaptığı konuşmalarla Boluluları hem düşündürdü hem de güldürdü. Bayar geceye katılan Hukukçuları tanıttıktan sonra Ankara Bolulular Platformu’nun faaliyetlerini anlatan video gösteriminin açıklamalarında bulundu. Kürsüye davet ettiği Bolu Vali Yardımcı Ayhan Kartlı ile CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin de birlik ve beraberliğin önemini vurguladılar. AKP Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, CHP Milletvekili Tanju Özcan, Eski Meclis Başkan Vekili İsmail Alptekin, katılamayan İlçe Belediye Başkanları telgraf gönderdi. Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un danışmanı Hikmet Doğanbaş geceye katılanlar arasındaydı.

 

Gece Muhteşem eğlenceyle sonlandı.

Mengenli Tahta Kaşık Restorant sponsorluğunda Mengen den gelen Davul ekibi, Yenimahalle Belediyesi Halk oyunları ekibi geceye katılanları gönüllerince eğlendirdi ve beğeniyle izlendi. Gecenin anısına fotoğraf ve video çekimleri de ihmal edilmedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2013, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128