Adem Ne İstiyor (ANALİZ)

Erhan Beykoz'un kaleminden...

Adem Ne İstiyor (ANALİZ)
Rakibimiz Kayserispor’dan aldığımız bir puana sevinir olduk. Bursaspor kupa maçında iyi oynayan Boluspor, Kayseri maçında aynı oyunu gerçekleştiremeyince, bir puan alkışlandı.

Kayserispor karşılaşmasında 6 yeni transferlerden 4 tanesinin lig maçında ilk 11 de oynaması, birinin yedek, diğerinin 18’de olmaması hepimizi şaşırttı. Cuma günü lisansı çıkan ve durumu hakkında bilgi sahibi olmadan oynattığımız oyunculardan Arif, Cumali ve Özgürcan’ı ikinci yarıda oyundan almak zorunda kaldık. Cüneyt Hoca hangi akla bu kadroyla çıktığı, ilk yarıda pozisyonsuz olarak oynamamıza karşılık neden ikinci yarı değişiklik yapmadığını merak ediyorum.

Yapılan değişiklikler sonrası, takım kendi ruhuyla oynamaya başladı da pozisyonlar bulduk. Arif’in hatalı pası kalemize gol olunca oyundan alınması son derece yanlış değişiklikti! Ön libero oynayan Cumali’nin boy dezavantajı, topla oynama isteğine karşılık kuvvetsiz oluşu, istediği pasları atacak gücünün olmaması ve yaklaşık 65 dakika oyunda kalması ilginçti.

Sahamızda tek forvet oynayan Özgürcan’ın yanı sıra, forvet arkası oynamaya çalışan Alican’ın her yere gitme isteği, gol pozisyonlarında olmayışımızın nedenlerindendi. 90 dakika sahada kalan tek transfer Kemal’in, sarkan toplarda yada teke tek kaldığı pozisyonlarda gücünün olmadığı, ayakta kalmakta zorlandığına şahit olduk. Bursaspor karşısında defansta hatasız oynayan Hasan neden düşünülmedi bilemiyorum.

Yine defansta Luis ilk 17 dakikada 3 önemli hata yaptı ve gol yememiz şansımızdı. Hatalarının birinde hakem faul düdüğü çalınca, erken yediğimiz gol iptal edildi. Bir tek olumlu hareketi ise, çizgiden çıkarmış olduğu top oldu.

Umut defansta güven verirken, Adem yapamadığı müdahalelerde lafla müdahale ediyor. Gördüğü sarı ve ardından kırmızı kartta son derece hatalı ve tecrübesine yakışmayan davranış oldu. Umarım aksayan sağ bekimize bu hafta girecek olan arkadaşımız Altınordu karşılaşmasında iyi olur da, Adem’siz maçlara başlarız! Bu arada yönetimin hem kaptan, hem çok konuşup takımı 10 kişi bırakmak için yırtınan Adem’e ne ceza vereceğini merak ediyorum.

Orta alanda Arif ve Cumali yok denecek kalitede oyunda kaldılar. Emre kıpırdadığında takımın hareketlendiğini hepimiz görüyoruz. Tabi ki, oynarsa Boluspor kazanacağı gibi kendisi de kazanacaktır. Aksi halde çok yazık olacak, çok.

Anco Jansen bu yıl takımımızın kurtarıcı olmaya devam ediyor. Efendiliği, işine olan sadakati ve yeteneği ile alkışı hak ediyor.

Yedek olarak oyuna daha evvel girmesi, hatta bunlarla başlaması gereken Tevfik ile gol pozisyonlarına, Emrullah ve Yusuf ile orta sahada üstünlüğü elimize aldık. Rahat alacağımız, ilerde çok önemli olan 3 puan maalesef bireysel hatalar yüzünden elimizden uçtu gitti. Umarım hatası olanlar anlarlar…

Taraftarımıza alkış yapmak, tebrik etmek istiyordum. Maç bitene kadar takımı destekleyen, bir puanda büyük emeği olan şanlı Boluspor taraftarı, son düdük ile yine “istifa” gibi gereksiz tezahüratla yanlış yaptılar. Kendilerinin takdiri olduğunu biliyoruz. Ne olursa olsun, kim başta olursa ve kim yönetici olursa olsun, takım bu! Bundan sonra amaçlarımıza göre hareket etmeliyiz.

Transfer politikasından tutun, verilen paralar ve satılan oyunculara kadar birçok yanlış var ve bundan sonra da olacaktır. Bizler zamanı gelmeden yaptığımız yanlışlarla, hatalara ortak olmamalıyız. Sizlere düşen görev ise, Boluspor’un gerçek sahibi olduğunuzu unutmadan, doğru yerde doğru işler yapmanız olacaktır. Bu günden sonra kimsenin bahanesi kalmamıştır. Altınorduspor’un tılsımını bizden başkası bozamaz. Dileğim İzmir’den 3 puanla gelmemizdir. Başarıların ve şans bizden yana olmasını diliyorum…

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128