Ağaların Ağa’sı Abdullah Alemdar…

Bolu’nun inşaat sektöründe lider konumda olan, yaptığı lüks ve ekonomik dairelerle halkın büyük güvenini kazanan Alemdar İnşaatın sahibi Abdullah Alemder’ın ağalığında gerçekleştirilen Geleneksel Hacıhalimler Köyü ‘Karakucak Güreş Festivali’ katılımın yoğun olduğu bir programda çeşitli etkinliklerle büyük coşkuyla kutlandı. Ağaların Ağası Alemdar, konuklarını ve sporcuları en iyi şekilde ağırladı.

Ağaların Ağa’sı Abdullah Alemdar…
Haber: Kasım ŞAHİN


Geçtiğimiz sene rekor bir bağışla Hacıhalimler Köyü güreş ağası seçilen iş adamı Abdullah Alemdar’in ev sahipliği yaptığı güreş festivali yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Hacıhalimler Köyü Bayramı yöresel halk oyunlarının sergilenmesi başladı. katılımcılar karşılıklı göbek atıp oynadılar. Program yemek ikramlarıyla devam etti.
Hemen ardından açılış konuşması yapan geçen seneki Hacıhalimler Köyü Güreş ağası Abdullah Alemdar birlik ve beraberliğin önemine değindi. Alemdar, “Bunlar bizim için çok önemli gelenek. Bunları hepimiz öncelikle çocuklarımıza çok iyi anlatmamız, çok iyi izah etmemiz, onları da bu konuda iyi eğitmemiz gerekir diye düşünüyorum. Bizim misyonumuz sadece Bolu’da ve çevresinde iktisadi katma değer yaratmak değildir. Biz bunun yanında sosyal ve sportif faaliyetlerle köylerimizin eksikliklerine de karınca kararınca bugüne kadar destek vermeye çalıştık. Bundan sonra da Allah’ın izniyle Allah bize güç kuvvet verdiği sürece, sizin destekleriniz bizim yanımızda olduğu sürece bunun daha iyilerini yapmayı hedefliyoruz. Birbirimize daha çok sıkı sarılalım daha çok birlikte olalım istiyorum. Bayramın etkinliğin ve festivalin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
Daha sonra güreş müsabakalarına geçildi. Türkiye Güreş Federasyonu Sporcuları ve çevre illerden festivale katılan sporcular kıran kırana güreşti. Baş baş altı güreşleri ise nefesleri kesti. Festival, dereceye giren güreşçilere plaketlerinin verilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128