AİBÜ Futsal takımı Süper Ligde

Bu yıl ilk defa düzenlenen Üniversitelerarası Futsal müsabakalarında Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Futsal Takımı, her maçında başarılı bir mücadele sergileyerek Süper Lige çıktı.   Süper...

AİBÜ Futsal takımı Süper Ligde

Bu yıl ilk defa düzenlenen Üniversitelerarası Futsal müsabakalarında Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Futsal Takımı, her maçında başarılı bir mücadele sergileyerek Süper Lige çıktı.

 

Süper Lig yolunda, 34 Takım ve 6 gruptan oluşan Ünilig’de, grup birincisi olan AİBÜ Futsal Takımı daha sonra Süper Lig terfi müsabakalarına katıldı. 17-21 Nisan 2012 tarihleri arasında Nevşehir’ de yapılan Ünilig Futsal Play-off müsabakalarına Ünilig’deki gruplarda birinci ve ikinci olan toplam 12 takım katıldı. Yapılan maçlarda AİBÜ Futsal Takımı, Kafkas Üniversitesini 5-3, Haliç Üniversitesini 10-4, ODTÜ’yü 5-0 hükmen mağlup ederek yarı finale kaldı. Yarı finalde İnönü Üniversitesiyle karşılaşan ve müsabakayı 3-2 kazanarak finale kalan takımımız finalde Dicle Üniversitesiyle karşılaştı. Normal süresi 4-4 biten karşılaşmada, uzatma dakikalarında gelen penaltı golü ile 5-4 yenilen takımımız ikinci olarak Süper Lige yükseldi. AİBÜ Futsal Takımını kutluyor, Futsal Süperlig’de başarılar diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124