AİBÜ ÖĞRENCİLERİ DEMİRKAZIK ZİRVESİNE ÇIKTI

AİBÜ Dağcılık ve Kaya Tırmanışı Topluluğu, Orta Torosların en yüksek tepesi olan 3756 metrelik Demirkazık zirvesine çıktı.   AİBÜ Dağcılık ve Kaya Tırmanışı topluluğu öğrencileri ve Beden Eğitimi...

AİBÜ ÖĞRENCİLERİ DEMİRKAZIK ZİRVESİNE ÇIKTI

AİBÜ Dağcılık ve Kaya Tırmanışı Topluluğu, Orta Torosların en yüksek tepesi olan 3756 metrelik Demirkazık zirvesine çıktı.

 

AİBÜ Dağcılık ve Kaya Tırmanışı topluluğu öğrencileri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulubü üyelerinin katıldığı Bolu Dağcılık il temsilciliği tarafından düzenlenen tırmanış faaliyeti, 11-16 Temmuz 2011 tarihleri başarı ile sonuçlandırıldı.

11 Temmuz günü Bolu’dan yola çıkan ekip Niğde ili Demirkazık köyünde Ordos Dağ evinde konakladıktan sonra 12 Temmuz günü Cimbar vadisinde kaya tırmanışı çalışması yapıldı. Salı’yı çarşambaya bağlayan gece sabaha karşı 03.00 sularında Arpalık yaylasından tırmanışa başlandı ve batı yüzünü takip ederek saat 14.00 sularında 3756 metrelik zirveye varıldı. Klasik rotadan iniş yapan ekip toplam 16 saatin sonunda tekrar dağ evine ulaştı.

Bir günlük dinlenmenin ardından 15 Temmuz günü Arş. Gör. Dr. Güçlü Özen ve Aydın Gönül geçen sene yüksek irtifa dağcısı Tunç Fındık tarafından açılan Mangırcı kuzey duvarında bulunan ve 400 metre civarında olan ‘Mangırcı Classic’ rotasının ilk tekrarını gerçekleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128