Aikido Spor’una İlgi Büyük!

Çalışmalarına Bolu' da ilk defa 2010 yılının son aylarında başlanılan Aikido, başlarda birkaç sporcunun oluşturduğu küçük bir grupla çalışmalara başlamıştı. Şu an ise lise ve üniversite öğrencilerden,...

Aikido Spor’una İlgi Büyük!

Çalışmalarına Bolu' da ilk defa 2010 yılının son aylarında başlanılan Aikido, başlarda birkaç sporcunun oluşturduğu küçük bir grupla çalışmalara başlamıştı. Şu an ise lise ve üniversite öğrencilerden, öğretmenlere, güvenlik görevlilerinden, birçok farklı meslek sahibini içeren bir grupla çalışmalarına tüm hızıyla Mavi Dalgalar Uzak Doğu Sporları Kulübü ile devam ediyor.

 

Tekniksel ağırlığı savunma üzerine olan Aikido, öğretim yılının başlamasıyla yeni üyelerini bekliyor. Yarışması olmaması nedeniyle Aikido sporu sadece tekniksel gelişimi hedefliyor. Aikido sporcusu öğrendiği teknikleri büyük bir sabır ve istikrarla tekrarlayarak vücuduna yerleştiriyor. Mavi Dalgalar Uzak Doğu Sporları Kulübü Başkanı Sabri Damar'ın yaptığı açıklamada, Aikido Bolu' da çok az bilinen bir spor olmasından dolayı şu an sadece daha önce ilgisi olanların ilgi duyduğu bir spor olduğunu fakat bu branşı Bolu'da tanıtmak ve sevdirmek istediklerini bu yönden çalışmaların hız kazanarak devam edeceğini söyledi. Ayrıca kulüp başkanı, Aikido sporunun şu an Bolu' da ilk ve tek olarak Mavi Dalgalar' da devam ettiğini bu sporu merak edenlerin gelip çalışmaları yerinde izleyebileceğini ve yetkililerden bilgi alabileceğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128