Ali Dere’den Kırılma Vuruşu (ANALİZ)

Usta Spor yazarı Erhan Beykoz, Boluspor-Adana Demirspor maçını kaleme aldı...

 Ali Dere’den Kırılma Vuruşu (ANALİZ)

Boluspor çok önemli maçını farklı kaybetti. Çok iyi oynadığımız, futbol adına güzel pozisyonlar bulduğumuz ama kaybettiğimiz müsabaka oldu. Atamayana atarlar sözü bu karşılaşma için cuk diye oturdu. Skora baktığımızda, ezilmiş, yıkılmış, her şeyi kaybetmiş görüntüsü verebilir. Oysa skor kimseyi yanıltmamalı. 90 dakikanın büyük bölümünde üstünlüğün elimizde, şansın rakipte, yeteneğin olmadığı, son vuruşlardaki telaş, rakibin tecrübesi ve kazanma isteğiyle birleşince skor ortaya çıktı.

Reha Hocanın hafta içi oynanan Keçiören maçında, takımı lige düşündüğünden olsa gerek, kazanmak yerine bir an evvel elenmeyi istemesi düşündürücü! Kaybedilen imajın, futbolcuda bıraktığı izleri silmek kolay olmaz. Kaybedilen sadece imajın olmadığı, her kupa maçında kasamıza girecek olan paranın ve yedek oyuncuların maç tecrübesini artırmak için yapılan müsabakaları istemeyen bir zihniyeti anlamak mümkün değil.

Ortaya çıkan sonucun hesabını soracak olanlar yani yönetim ve başkan ne iş yapar anlamıyorum. Bu kulübün bu kadar sahipsiz olmadığını birilerinin bilmesi gerekir. Parklardan aylardır alınmayan paralar, kafasına göre takılan teknik adam, elenmek için sahaya sürülen takım gibi şeylerin Boluspor’a yakışmadığını bilmeniz gerekir!

Reha Hocanın antrenmanlarda yaptığı saha markajı öngörüsü ilk golü yememize neden oldu. İlk dakikalardan sonra yakaladığımız 3 pozisyonda beceriksizliğimiz, Kaleci Serdar’ın şansı ve iyi konsantre olması skora etki etti. Sonrasında Adanademirspor’un ilk kornerinde gol yedik. Yine Reha Hocanın zayıf halka diye sağ kanatta bana göre bu hafta iyi oynayan İsa’ya bağırmasını kabul etmiyorum. Bu bağırmanın tamamen artistik olduğu yaptığı hareketlerle ortaya çıktı. Aynı şekilde bir başka futbolcuya bağıramıyorsan eğer, genç diye bu futbolculara avazın çıktığı kadar bağırma hakkını kimse kimseye vermez.

İkinci yarıda oyunun tamamını rakibin sahasına yıktığımız dakikalarda gol atmayı çok istedik. Pozisyon zenginliği devam ederken, Ali Dere’nin önüne düşen ve Kaleci Serdar’la karşı karşıya kaçırdığı kötü vuruş sonucu kontra atak yakalayan rakibin dönen topu kalemizde gol oldu. Yediğimiz 2.golden sonrada rakibe baskı kurmayı planlarken yine kontradan 3.golü yedik.

Boluspor ligin başında maç kazanabilir, kaybedebilir de! Önemli olan kaybettiği zamanlarda takıma sahip çıkmak, takımı yalnız bırakmamaktır. 3-0 geriye düştüğümüz an, önce tribünleri genç yöneticilerden bazıları terk ettiler. Burada skor ve sonuç ne olursa olsun, en son terk etmesi gerekenler yöneticiler olmalıdır. Buna karşılık Yarenler Gurubu maç sonu takımı tribünlere çağırarak herkese ders vermiş, adeta bu takım bizim demiştir!

Adanademirspor maçını hemen unutmalıyız. Ligimiz bundan sonra başlıyor. Ayrıca, çok iyi oynayana değil, gol atana puan verildiğini de aklımızdan çıkarmamalıyız!

Takımın en iyileri olarak Kıbong, Emre, İshak ve Prıjovic göründü. Bayram’ın ikinci günü oynayacağımız Buca maçında Boluspor’a başarılar dilerim. Umarım bize bayram hediyesi olarak puan veya puanlar getirirler.   

Sahayla ilgili eksikleri yazmazsak, konuşarak düzeleceği yok gibi. Boluspor’un dijital skorboardı bozuk. 1965 yılından kalma, içinde bir görevlinin olduğu elle değiştirilen skorboard kullanılıyor! Basın tribününün altı sulak, üstü çamur deryası. Buralarla kim ilgilenir, kim bakar, kim temizler bilemem ama yapılanlar koca bir ayıp ve sorumsuzluk örneğidir. Umarım kısa sürede düzelir. İyi haftalar…  

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128