Alkışlar Boluspor’a

BOLUSPOR-ALTINORDU MAÇI SONRASI ERHAN BEYKOZ YAZDI...

 Alkışlar Boluspor’a

(ANALİZ)

Boluspor ligin en zorlu maçlarından olan Altınorduspor’u konuk etti. Çok koşan, tamamı genç oyunculardan kurulu, bir tek yabancısı olmayan, amacı Türk futboluna oyuncu kazandırmak olan Altınordu’yu yenmenin haklı gururu hepimize yeter. Skordan çok iyi futbol ve güzel ahlak anlayışı, Altınordu takımını takım yapan ana gerçek olduğunu gördük.

90 dakikalık karşılaşma sırasında 0-2 geriye düştüklerinde bile, sistemden ödün vermeyen, ayağa oynayan, oyunu yönlendiren anlayışla maçı tamamladılar.

Bu anlayışa karşı, Giresun maçıyla başlayan çıkışımızın yanı sıra, iyi futbol oynamamız ve skora yönelik rakibe baskı kurmamızın karşılığı bize ligin 2.sırasına yerleşmemizi sağladı.

Havanın yazdan kalma kadar güzel oluşu, takımımızın hedefe edim adımlarla gitmesine, bütün çağrılara karşılık yeterince taraftarın gelmemesi çok acı verici. Yaklaşık 3.000 civarında taraftar ile takıma destek olanlara teşekkür ederken, gelmeyenlerin gerekçelerinin araştırılması gerektiğine inanıyorum.

İlk yarının sonlarına yaklaşırken maçlara bu kadar kayıtsız olmamız, bununla birlikte yeni bir stat istememizi anlamış değilim. Şehrin göbeğinde, ligin tepesinde olan takıma destek olarak gelmeyen taraftarın uzak yerdeki stada nasıl geleceğini de merak ediyorum.

Karşılaşmaya iyi başlayan, zaman içinde eleştirdiğimiz oyuncularımızdan Özgür İleri’nin çok iyi olduğu, bir kafa şutunun direkten dönmesi maç sonucunun sinyallerini verir gibiydi.

Özellikle Jansen, Peopon ve Emre’nin kontra atakları ve iyi anlaşmaları sonuca etkinin en önemli nedenidir.

İlk golde Peopon ve Jansen’in çalışılmış hareketi sonrası olması, hemen sonrasında Emre, Peopon, Jansen paslarıyla golün gelmesi Altınordu takımını şoka soktu.

İkinci gol sonrası Dıara’nın yine ceza alanında kontrolsüz topa uzanışı bize göre olmasa da Hakem Süleyman Abay’a göre penaltı olunca, Altınordu’na can verdi.

İkinci yarıya önde başlamamıza karşılık, rakibin yine sabırlı oyunu ve Arapı’nın kaçırdığı rakiple beraberlik oldu. Beraberliği ve kendine güveni sağlayan Altınordu, daha dikkatli oynayarak üstümüze gelmenin hesaplarını yapıyordu.

Golü yedikten bir dakika sonra Jansen’in atılan uzun topla gidip, yeteneğini de ortaya koyarak galibiyeti getiren golü atması alkışlarla karşılık buldu. Sahanın en iyisi diyebileceğimiz Jansen takımı da sırtlayan adam olarak kayıtlarımıza geçti.

Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında gereksiz telaş, saçma tartışmalar Jansen, Soner gibi takımın olmazsa olmazlarının kart görmelerine sebep oldu. Özellikle Kaptan Santos’un rakibe sinirlenip arkadan yaptığı müdahale sonrası gördüğü kartla cezalı duruma düşmesi hiç yakışmadı. Kaptansız ezeli rakibimiz Bandırma’ya gidecek olmamız, takımın başında kaptan olmadan sonucun nasıl olacağını da düşünmesini isterim.

Son haftalarda takıma orta sahada katkısı artan Özgür İleri Murat değişikliği gereksizdi.

Üstümüze gelen takımlar için en önemli kozlarımızdan Emre-Cumali değişikliğini anlamış değilim. Hani Fuat Hoca 3-2 lik skora mı yatmak istedi diye düşünmek istemiyorum çünkü kendi evimizde oynamak gibi bir avantaja sahibiz!

Fuat hocanın oğlu diye adlandırdığım ve hala ısrarla her maça alınan Berat-Yunus Emre değişikliği için sadece gülüyorum. Özellikle berat’ın yakaladığı ve kendisine Allah’ın verdiği hediyeyi değerlendirememesine ne diyecek diye de merak ediyorum.

Her türlü gelişmeye rağmen kazanarak ligin tepesinde hak ettiğimiz yerde olmanın mutluluğunu yaşamak güzel. Emeği geçen ve başarıda imzası olan herkesi kutluyor, alkışlıyorum…

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128