Alp Ergin yuvada kaldı

Geçtiğimiz sezonki performansıyla birçok Süper Lig takımının transfer listesinde yer alan tecrübeli orta saha oyuncusu Alp Ergin, transfer komitesiyle yaptığı görüşme sonrası sözleşmesini 1 yıl daha uzattı. Boluspor transfer komitesi iç transferde ilk resmi imzayı dün sabah Alp Ergin’e attırdı.

 Alp Ergin yuvada kaldı

Haber: Hamza Türdü

Boluspor’da yeni sezon öncesinde transfer çalışmaları hem iç hem de dış transferler devam ediyor. Geçtiğimiz sezonki performansıyla göz dolduran tecrübeli orta saha oyuncusu Alp Ergin, önceki gün transfer komitesiyle masaya otururken sözleşmesini de 1 yıl daha uzattı. Boluspor transfer komitesi dün sabah tecrübeli oyuncu Alp Ergin için Boluspor tesislerinde imza töreni düzenledi. Tesislerde düzenlenen imza törenine Başkan Mehmet İnceayan, Başkan vekili Cavit Demir ve transfer komitesi katıldı.

İnceayan “İskelet kadromuzu korumak istiyoruz”

İmza töreninde konuşan Başkan Mehmet İnceayan “İskelet kadromuzu korumak istiyoruz. Bunun neticesinde en çok kalmasını istediğimiz ve kadronun yapısını oluşturan Alp Ergin’e birçok teklif vardı. Bizde bu oyuncu ile yaptığımız görüşmelerde fedakârlık yaparak sözleşmesini bir yıl daha uzattık. İyi bir kadro kurmamız lazım. Hedefimiz ne kadar ilk 6 desek de hedefimiz ilk 3 içinde olmak” dedi.

Demir “Böyle oyunculara ihtiyacımız var”

Boluspor Başkan Vekili Cavit Demir ise “Boluspor’un böyle güzel oyunculara ihtiyacımız var. Kulübümüz içersinde bulunan oyuncuların motivasyonları çok daha önemli. Sözleşmeleri her ne kadar devam etse de, mevcut oyuncuların motivasyonu takım ruhunun oluşması noktasında çok önemli. Bu noktada da transfer komitesine ve sayın başkanımız özverili şekilde çalışıyor. İnşallah el ele vererek hedefe doğru gideceğiz” dedi.

Ardahan “En büyük sorunumuz Alp Ergin’di”

Transfer komitesinden Ahmet Ardahan ise yaptığı konuşmada  “İç transferde en büyük sorunumuz Alp Ergin’in kalması idi. İyi bir görüşmenin ardından her iki tarafta ikna oldu. Bizde tecrübeli oyuncumuzu Boluspor’a tekrar imza attırdık. Herkese hayırlı olsun” dedi.

Semercioğlu “İyi bir oyuncu kadromuza kattık”

Başkan yardımcısı İsmail Semercioğlu “İyi bir oyuncu kadromuza kattık diyebiliriz. Herkese hayırlı olsun. Alp tekrar yuvada kalması büyük fedakârlık istedi. Bizde Boluspor için her şeyi yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Alp Ergin “Daha iyi Boluspor izletmek için çalışacağız”

Daha sonra sözleşmesini bir yıl daha uzatan Alp Ergin yaptığı konuşmada şunları ifade etti. Tecrübeli oyuncu “Buraya yeni yönetim ile tanışmaya ve fikirlerini almaya gelmiştim. Kafamda soru işaretleri vardı. Ama bunları biraz dağıtınca iyi insanların olduğunu gördüm. Yönetici ağabeylerimde bana yaklaşımları iyi olunca hem ben hem onlar fedakârlık yaptı. Bende onların isteğini kırmayıp Boluspor da kalmayı kabul ettim. Yeni sezonda hep birlik de daha çok çalışıp, iyi bir Boluspor izletmek için çalışacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2013, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER