Altın “Sahada futbol denen bir şey yoktu”

Samsunspor teknik direktörü Erhan Altın 3-2’lik galibiyete rağmen mutlu değildi. Altın, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada “Sahada her iki takım adına futbol denen bir şey yoktu” diyerek kötü futboldan yakındı.

 Altın “Sahada futbol denen bir şey yoktu”

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın, “Sahada her iki takım adına futbol denen bir şey yoktu. Maalesef haftalardır ben takımımı futbol adına bir şeyler yapalım diye çalışıyoruz. PTT 1. Lig'i markalaştırmak istiyoruz ama bu futbolla markalaşmak olmaz. Futbol tribündeki ve televizyonun başındaki seyircilere futbol adına güzel şeyler seyrettirmeliyiz. Ama maalesef bize bunu hiçbir rakip müsaade etmiyor. Bugün dünya futbolunda artık amatör takımların dahil olduğu sistem kurmuşlar. 3-4-1-2 gibi oynuyorlar. Bu sistemi ben takımıma oturtmaya çalıştım ama maalesef rakiplerimiz bizi oynatmamak adına, bizim futbol düzenimizi bozmak adına mücadele veriyorlar. Bunu da başardılar ve bizi bu yöne itmeye çalıştılar. Eğer bu galibiyeti bu futbolla övecekseniz bir şey diyemem ama ben övemiyorum. Ama futbolcularımı alınlarından öpüyorum. Bizim böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. Biz bu galibiyeti taraftarlarımıza, başkanımıza, yönetimimize ve eşlerimize armağan ediyorum” dedi.

FUTBOL ADINA HİÇBİR ŞEY YOK

Altın, sözlerine şöyle devam etti “Skor iyi oyun kötüydü. Sadece goller vardı. Futbol adına hiçbir şey yok. Mücadele var, tempo var ama futbol yoktu. Bunu samimiyetimle söylüyorum. Ben böyle bir futbolu kabul etmiyorum. Hakemlerimiz bizim muhakkak olumsuzluk yapacaktır. Hakemlerimiz iyi niyetle sahaya çıkıyorlar ve gördüklerini çalmaya başlıyorlar. Penaltı verir vermez onlara saygı gösteriyorum. Ben sistemde ısrar etmeyeceğim. Benim futbolcu profilim, oynattığım sisteme uygun. Maç kaybedebiliriz, pozisyonlar verebiliriz ama futbol oynayalım, kavga etmeyelim, topu havalarda gezdirmeyelim. Takımlardaki bu olumsuzluklar milli takıma kadar yansıyor. Futbol adına mutlu değilim. Sadece goller vardı, galip geldik. Arkadaşların üzerinde bir baskı vardı onu attık” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER