Amatör Küme 3 Kasım’da başlıyor

1.Amatör Lig öncesinde önceki akşam Bolu ASKF Binası’nda yapılan toplantıda ligin başlangıç tarihi ile katılacak takım sayısı belli oldu. Yapılan açıklamaya göre 1.Amatör Futbol Ligi Kurban Bayramı...

Amatör Küme 3 Kasım’da başlıyor

1.Amatör Lig öncesinde önceki akşam Bolu ASKF Binası’nda yapılan toplantıda ligin başlangıç tarihi ile katılacak takım sayısı belli oldu. Yapılan açıklamaya göre 1.Amatör Futbol Ligi Kurban Bayramı sonrasına denk gelen 3-4 Kasım tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak. Bu yıl ligde 11 takım mücadele edecek.

 

Önceki akşam saat 19.00’da gerçekleşen toplantıda ASKF’nin yeni başkanı Zekeriya Gökmen, Futbol İl Temsilcisi Cemalettin Metin, Boluspor A2 takımı antrenörü Ali Beykoz ve kulüp temsilcileri yer aldı. Toplantıda konuşan Boluspor A2 takımı antrenörü Ali Beykoz, “Yeni yönetim kuruluna görevinde başarılar diliyorum. Biz de Karaçayır’dan çıktık. Yaşadığınız zorlukları biliyoruz. Emeksiz yemek olmaz. TÜFAD bir futbol ailesidir ve her zaman yanınızdayız” dedi. Futbol İl Temsilcisi Cemalettin Metin ise yaptığı değerlendirmede ligi 3-4 Kasım tarihinde oynanacak maçlarla başlatmak istediklerini belirterek katılımcılara teknik bilgiler verdi. Metin şunları söyledi “Bu yıl 1.Amatör Ligde transfer dönemi 19 Ekim’de sona eriyor. Bu nedenle bizlere evraklarınızı en geç 16 Ekim’de ulaştırmalısınız. Bundan böyle filiz ve vize işlemlerini Bolu’da halledebiliyoruz. Liglerin düzenlenmesi için sizleri bir araya topladık” dedi.

İşte lige katılacak takımlar

Yapılan konuşmaların ardından 2012-2013 sezonunda 1.Amatör Ligde yer alacak takımlar açıklandı. Yapılan açıklamaya göre bu yıl ligde, Özel İdare Köroğluspor, Kızıkspor, Sebenspor, Seben Çarşambaspor, Bolu Belediyespor, Kıbrıscıkspor, Yeniçağaspor, Yumrukayaspor, Mudurnuspor, Göynükspor ve Mengenspor. Maçlar tek grupta oynanacak olup 1-2 ve 3. sırayı alan takımlar direkt play-of oynayacak, 4-5-6 ve 7. sırayı alan takımlar eleme maçları oynayacaklar.-Eleme maçlar 4-7 / 5-6 şeklinde yapılacak. Eleme müsabakalarında beraberlik halinde 15 er dakikadan 2 devre uzatma olacak beraberlik bozulmazsa seri penaltılarla kazanan takım belli olacak. Play-off gurubu 4 takım la çift devreli oynanacak. Play-off gurubuna tüm takımlar sıfır puanla başlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124