Amatör Kümede maçlar ertelendi

İlimizde hafta başından buyana etkili olan kar yağışı ile Bolu Amatör Küme’de hafta sonu oynanacak karşılaşmalar sahaların karla kaplı olmasından dolayı ileri bir tarihe ertelendi. Bilindiği gibi Amatör Küme’de geçtiğimiz haftada maçlar iptal olmuştu.

 Amatör Kümede maçlar ertelendi

Haber: Hamza TÜRDÜ

İlimizde kar ve soğuk havanın etkili olduğu hafta içerisinde tüm ilk ve orta dereceli okulların eğitime ara vermesinden sonra, hafta sonu oynanması gereken Amatör Futbol karşılaşmalarına da ara verildi. Sahaların son durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bolu ASKF Başkanı Zekeriya Gökmen, gazetemize yaptığı açıklamada “İlimizi etkisini alan şiddetli kar yağışı etkili alınca sahalar aşırı derecede kar oldu. Bunu temizlemekte sıkıntı yaşayacağız. Onun için önce sporcu kardeşlerimizin sağlığını düşünerek bu haftada maçların oynanmaması kararını aldık. Karaçayırda 50-60 cm kar var. Bu bir hayli fazla, şimdi ertelememiz bizi takvim açısında sıkıntıya sokmuyor. Daha zamanımız var. Daha güzel günlerde maçlarımızı oynaya biliriz Bolu’da saha sıkıntımız da yok. İki sentetik sahamız ve ilçelerdeki sahalar bizim şuanda işimizi görüyor. Bunun için de acele etmiyoruz. Kar yağışı etkisini azaltınca maçlarımız oynayacağız” dedi.

Amatör karşılaşmalarının yanı sıra Akademi Lig maçlarının da Bolu ayağı olan karşılaşmalarda iptal oldu. Deplasmana gidecek olan takımlar maçlarını oynamaya hazırlanırken Bolu’da oynanacak olan U14-U15 karşılaşmaları ileri bir tarihe ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128