Amatörlere Vekilden destek hayal mi oldu?

Ak Parti Vekili Ali Ercoşkun yaklaşık 5 ay evvel amatör takımlara 3.000 TL destek geliyor diye açıklama yapmıştı. Açıklamanın ardından amatör spor kulüpleri Vekil Ercoşkun’a teşekkürlerini iletmişlerdi. Bütün bu gelişmelere rağmen aradan geçen aylar sonrası herhangi bir yardım gerçekleşmedi.

 Amatörlere Vekilden destek hayal mi oldu?

Konu hakkında yetkililerden bilgi istendiğinde “Bakanın önünde, imzada” diyerek geçiştirildi. 2013-2014 sezonunun hazırlıklarına başlanmasına az bir süre kala, herhangi bir yardımın yapılıp yapılmayacağı merak konusu. Amatör takımlara can simidi olacak yardımın yapılmaması halinde, bazı takımların lige girmemeleri de gündemde. Diğer amatör takımlardan yükselen ses ise “Yardım yapılmayacaksa, bilelim. Ona göre hazırlanalım” dedikleri gelen bilgiler arasında. Şimdi bütün gözler Vekil Ali Ercoşkun’un konu hakkında yapacağı açıklamaya çevrildi.

Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşku’nun 12.02.2013 tarihinde gazetemize yaptığı açıklama ise şu şekilde;  Bolu Amatör spor kulüplerinin kanayan yarası olan ‘Lisans Paralarına’ Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun el attı. Bu güne kadar Amatör spor kulüplerinden gelen birçok talep için girişimlerde bulunan Ali Ercoşkun, A.S.K.F. Bolu Başkanı Zekeriya Gökmen’in talebi üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la geçtiğimiz günlerde bir araya geldiğini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan destek sözü alan ve bu yıldan itibaren ‘Bolu Amatör spor kulüplerine 3’er bin lira para desteği yapılacağının müjdesini veren Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun gazetemize yaptığı açıklamada “Bu yıldan itibaren tüm amatör kulüplerimize 3’er bin lira para gelecek. Bunun sözünü sayın bakanımızdan aldık. Böylece kulüplerimizin lisans sorunu ortadan kalkacak. Diğer taraftan bildiğiniz gibi amatör kulüplerle alakalı ‘Amatör Evi’ projesi bizim projemiz ve desteğimiz ile bitirilmek üzere. Yapım aşaması şuanda devam ediyor. Ama şuna da karşıyım, hep destek, o işin doğal girişimini ve amatör ruhunu ortadan kaldırır. Tamamen destek verirsin ama bu seferde amatör ruh olmaz. Geçmişte nelerle, nasıl spor yapıldığı da ortadadır. Ben sadece spor anlamında değil her alanda da, yatırımlar için de ful desteğe karşıyım. Bu güne kadar bana Amatör spor kulüpleriyle alakalı ne talep geldiyse peşinden koştum. Bundan sonrada koşmaya devam edeceğim. Sadece para gelsin demekte doğru bir şey değil” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2013, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER