Ampute'de hedef dünya şampiyonluğu

Ampute Futbol Milli Takımı, 30 Kasım-8 Aralık tarihlerinde Meksika'da yapılacak Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor. Milliler, Bolu'daki ilk etap çalışmalarının ardından Kızılcahamam'da 2. etap çalışmalarına başladı.

 Ampute'de hedef dünya şampiyonluğu

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre daha önce dünya üçüncülüğü bulunan Milli Takım, bu kez şampiyonluğu hedefliyor. 32 ülke takımının katılacağı organizasyonun hazırlıklarını sürdüren Milliler, Bolu'daki ilk etap çalışmalarının ardından Kızılcahamam'da 2. etap çalışmalarına başladı.

Şampiyona hazırlıkları çerçevesinde 12 Eylül'de Polonya'da yapılacak Avrupa Cup Turnuvası'na katılacak olan ekip, turnuva sonrası yurda dönerek 20 Ekim'de İran Ampute Takımı'nı konuk edecek. Milli Takım, 12-27 Kasım tarihlerinde arasında yapacağı çalışmayla hazırlıklarını tamamlayacak ve Meksika'ya hareket edecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, konuyla ilgili değerlendirmesinde, Türkiye'nin son 12 yılda hemen her alanda engelleri bir bir aşarak çok daha güzel bir sportif geleceğe ilerlediğini belirterek, "Biz yaptığımız yatırımlarla ülkemiz sporundaki alt ve üst yapı engellerini geride bırakırken, ampute takımlarımızın da önlerindeki engelleri tek tek aşarak önemli başarılara imza atacaklarına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZ VAR

Bakanlık olarak sporun her alanında var olabilmek adına birbirinden önemli projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Kılıç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Tabii ki sadece spora yatırım yapmak tek başına bir şey ifade etmiyor. Marka sporcular yetiştirebilmek gibi öncelikli hedeflerimiz var. Bu kapsamda çalışmalarımız devam ediyor. Sporcularımızın bedenlerindeki engelleri, kalplerindeki kocaman engel tanımazlıkla aşmalarını görmek bizler için mutluluk verici. Şimdi önümüzde önemli bir hedef var. Ampute Futbol Milli Takımımızın Meksika'dan dünya şampiyonu olarak dönmesi için elimizden gelen tüm desteği verdik. Onların da bu yolda terlerinin son damlasına kadar mücadele edeceklerine ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inancım tam. Tüm futbolcularımıza ve teknik heyetimize şimdiden başarılar diliyorum”

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128