ANOK BAŞKANI’NDAN VALİ ÖZÇİMEN’E ZİYARET

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Anok-Abant Türkiye Tırmanma Şampiyonası 4. ayağı 16-17 Temmuz’da ilimizde yapılacak. Bu program kapsamında Anok Başkanı Meriç Demiralp ve Kulüp Müdürü...

ANOK BAŞKANI’NDAN VALİ ÖZÇİMEN’E ZİYARET

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Anok-Abant Türkiye Tırmanma Şampiyonası 4. ayağı 16-17 Temmuz’da ilimizde yapılacak. Bu program kapsamında Anok Başkanı Meriç Demiralp ve Kulüp Müdürü Onur Aslan Vali Özçimen’i ziyaret etti.

 

Vali Özçimen’in makamında gerçekleştirilen ziyarette Anok Başkanı Meriç Demiralp, Bolu’da bu yıl 3’üncüsü yapılacak olan yarış ile ilgili bilgiler aktardı. Vali Özçimen de ziyaretlerinden ötürü misafirlerine teşekkür ederken, Bolu’nun böyle bir şampiyonaya ev sahipliğini başarıyla yapacağını dile getirdi. Yarışma öncesi hazırlıklar ve izinlerin alınması sürecinde Bolu Valisi Sn. İbrahim Özçimen’in yanı sıra Bolu Vali Yardımcısı Sn. Zeki Karaca, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Sn. İsmail Yamantürk, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn. Suat Çelen, Karayolları Şube Şefi Sn. İlkay Aktuğ’u ziyaret eden ANOK Başkanı, mülki amirlerin ve yerel idarenin desteğinin organizasyonların başarısında en önemli etken olduğunu dile getirdi.

 ANOK Başkanı Sn. Meriç Demiralp, Bolu’daki ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada uluslar arası bir vizyonda başarı kriterlerini referans alarak yola çıktıkları ve 16 - 17 Temmuz 2011 tarihlerinde üçüncü kez organize edilecek olan Abant Tırmanma Yarışı’nda yine yüksek hedefler belirlediklerini açıkladı. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de desteği ile 5 km’lik parkurun son 1,5 km’sinin asfaltının yenilendiğini ve zemin iyileştirme çalışmalarının yarış öncesi tamamlanması için yoğun çaba sarf edildiğini söyledi. Önümüzdeki sezon yapılacak yarışmada parkurun tamamının kaliteli bir asfalt zemine sahip olacağını kaydeden Demiralp, iki yıl önce belirlediğimiz hedefler doğrultusunda adım adım ilerliyoruz. Son adım ise otoban bariyeri ile parkuru çevrelemek olacak. Her sene üzerine eklemeler yaparak uzun soluklu bir projeye imza atmaya çalıştıklarını belirten ANOK Başkanı, parkurun fiziki yapısı dışında da bu yıl motor sporları tutkunlarını yine yenilikler bekliyor olacak dedi. Seyirci katılımının artması için çalışmalar yaptıklarını ve yoğun bir rekabet içinde geçmesini bekledikleri organizasyona sporcular, medya mensupları ve yarış severleri beklediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128