Arkut’ta Balkan Kupası yarışmaları başladı

Gerede Arkut Kayak Merkezi’nde Balkan Kupası yarışmaları başladı. Yarışmalara 4 Balkan ülkesinden (Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan) yaklaşık 100 katılımcı katıldı.

 Arkut’ta Balkan Kupası yarışmaları başladı

Haber: Spor Merkezi

Balkan Kupası yarışmaları Gerede Arkut Kayak Merkezi’nde başladı. Müsabakalara Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan’dan sporcular Bolu ve Gerede açısından, spor alanında Avrupa’ya açılan bir pencere olarak nitelendirilebilecek organizasyonun, 4 Balkan ülkesinden (Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan) yaklaşık 100 katılımcının iştirakiyle gerçekleşecek. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı’nın 2015 sezonu takviminde yer alan B Ligi Kayaklı Koşu Müsabakaları Gerede Arkut Dağı’nda düzenlendi. Ardından 21-23 Ocak 2015 tarihleri arasında Uluslararası Kayak Yarışması Balkan Kupası da ilçemizde düzenlenecek.

Gerede Arkut Dağı’nda yer alan ve Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından Ülkemizde tescili yapılan ilk kayaklı koşu pisti olma özelliğini taşıyan parkur, geçtiğimiz günlerde Kayaklı Koşu İl Birinciliği müsabakalarına ev sahipliği yapmıştı.

BALKAN KUPASI YARIŞMALARI BAŞLADI

Ocak ayı içinde Gerede, kayaklı koşuda uluslararası bir organizasyona da ev sahipliği yapacak. 20-23 Ocak 2015 tarihleri arasında düzenlenecek Kayaklı Koşu FIS Balkan Müsabakasına Gerede Arkut Kayaklı Koşu Pisti’nde başladı. Gerede Arkut Dağı; köknar ağaçlarıyla kaplı, kayaklı koşu spor dalı için en uygun yükseklik olan 1600-1900 metre rakımda yer alan ve bu spor dalı için en uygun, en uzun pistlere sahip, Gerede İlçe Merkezine yaklaşık 9 km (15 dk), Bolu İl Merkezine ise 72 km (60 dk) mesafede bulunan bir konumdadır.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128