Artık bu sloganlara bile ceza gelecek

Kulüpler Birliği’nin geçtiğimiz hafta yapılan toplantısında çok ilginç cezalar konuşulurken bu cezaların uygulanması durumunda kulüplerin başı cezadan kurtulamayacağa benziyor.

 Artık bu sloganlara bile ceza gelecek

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in başkanlığında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da ziyaret eden kulüpleri tribün tezahüratları ve protestoları şimdiden düşündürmeye başladı. Kulüpler artık taraftarların tribünlerde kendilerini motive etmek için söylediği bazı sloganların dahi Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu’nca kulüplere ceza olarak döneceğinin tebliği sonrası kara kara düşünmeye başladı.

NELERE CEZA GELİYOR

Balıkesirspor kulüp başkanı Tuna Aktürk bu konuda ağzı yanan ilk kulüp olduklarını açıklarken, 2014-2015 sezonunun Süleyman Seba Sezonu olarak ilan edilmesi sonrasında son dönemlerin moda tezahüratlarından birisi olan ve tamamıyla taraftarların kendi kendilerini motive etmek ve tribünleri ateşlemek için söylendiği bazı tezahüratlara Disiplin Kurulu’nca ceza geldiğini ifade etti. Tuna Aktürk yaptığı açıklamada “Federasyonumuz artık tribünlerden gelen argo, küfürlü ve aşağılayıcı tezahüratlar nedeniyle kulüplerin gözünün yaşına bakmıyor. Taraftarlarımızca ceza gerektirmeyeceği düşünülen bazı sloganlara da ceza geliyor. Bu konuda taraftarların daha hassas davranmaları ve sükunetlerini korumalarını rica ediyoruz. Örneğin son dönemde tribünlerden sıkça duyulmaya başlayan; “Yıldırım Demirören Yetersloganına dahi ceza gelecek. Bir diğer ceza gerektiren slogan ise “Futbolun katili Türk hakemleri”. Bu sloganlar kulübümüze maddi anlamda cezalar yükleyecektir. Bu nedenle taraftarların sağduyulu olması gerekmektedir. Tutumları ile kulüplere külfet olmamaları gerekmektedir” dedi.

TRİBÜN KAPANMASINA KARŞI DİKKATLİ OLUNMALI

Son alınan kararlar sonrası PFDK tarafından Boluspor’un aldığı cezalar da dikkate alınacak olursa, kırmızı beyazlılar sınırda bulunuyor. 23.10.2014 tarihli PFDK Kararlarından Boluspor “çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı” ceza almış ve kırmızı beyazlılara bir ceza alması durumunda saha kapatma cezası ile karşı karşıya kalındığının da unutulmaması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER