Artistik Türkiye Şampiyonası başlıyor

Ritmik Jimnastik Türkiye Şampiyonası’ndan sonra bu kez, Artistik Jimnastik Türkiye Şampiyonası ilimizde gerçekleşecek. İlimizde gerçekleşecek olan yeni bir şampiyonaya daha Gençlik Hizmetleri Gençlik ve...

Artistik Türkiye Şampiyonası başlıyor

Ritmik Jimnastik Türkiye Şampiyonası’ndan sonra bu kez, Artistik Jimnastik Türkiye Şampiyonası ilimizde gerçekleşecek. İlimizde gerçekleşecek olan yeni bir şampiyonaya daha Gençlik Hizmetleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gerçekleşecek organizasyona ev sahipliği yapacak.

 

Jimnastik federasyonu 2012 yılı faaliyetleri arasında yer alan Artistik Jimnastik Türkiye Şampiyonası 9-10 Mayıs tarihleri arasında küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 17 Temmuz Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Murat Canbaş Spor salonunda gerçekleşecek olan Artistik Türkiye şampiyonasında Gruplara göre Küçük A: 7-8-9 Yaş Grubu  (2003-2004-2005 doğumlular): Atlama Masası, Yer

Küçük B: 10-11-12 Yaş Grubu (2000-2001-2002 doğumlular): Atlama Masası, Yer

Yıldızlar: 13-14 Yaş Grubu (1998-1999 doğumlular): Kızlar; Atlama masası, kız paraleli, denge ve yer aletlerinde yarışacaklar.

Erkekler; Yer, kulplu beygir, halka, atlama masası, paralel ve barfiks, Gençler: 14-15-16-17-18 Yaş Grubu (1994-1995-1996-1997 doğumlular): Kızlar; Atlama Masası, Kız Paraleli, Denge, Yer Erkekler; Yer, kulplu beygir, halka, atlama masası, paralel ve barfikste yarışacaklar.

Karaçayır spor kompleksi içersinde yer alan Murat Canbaş spor salonunda bugün ve yarın Artistik Türkiye şampiyonasına Bayanlarda 24 il, Erkekler de 18 il den gelen sporcular madalya için yarışacaklar.

Bayanlar, Artistik jimnastik Türkiye birinciliği yarışmalarına katılacak iller: Bolu, Ankara, Antalya, Aydın, Bilecik, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Karabük, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Uşak ve Zonguldak illeri katılacak.

Artistik Jimnastik Türkiye birinciliği yarışmalarına katılacak iller ve kontenjanları artistik Jimnastik erkekler de: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bilecik, Balıkesir, Bolu, Bursa, Hatay, İzmir, İstanbul, Konya - , Malatya, Manisa,  Mersin, Muğla,  Sakarya, Uşak illeri katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128