Atletizm pisti açılış için gün sayılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sporu toplumun tüm kesimlerine yayılması ve geliştirilmesi amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında tesisleşme çalışmalarını aralıksız sürdürülüyor. İlimizde atletizm pistinin yapımı tamamlandı, resmi açılış için gün sayılıyor.

 Atletizm pisti açılış için gün sayılıyor

Türkiye’nin sayılı pistlerinden biri olan tesisin zemini jet enjeksiyon yöntemiyle güçlendirildi. Toplam 291 noktada 6.25 m derinliğe su-çimento karışımı enjekte edilerek zeminin dayanımı artırıldı. Tesisin içinde;8 kulvarlı koşu pisti(sentetik yüzeyli), uzun ve üç adım atlama, sırıkla yüksek atlama, disk-çekiç atma, gülle atma, sporcu soyunma odaları, saha ortasında doğal çim alan, portatif tribün, su deposu, büyük erkek-bayan odaları, küçük erkek-bayan odaları, antrenör bay-bayan odaları, duş ve tuvaletler, sağlık odası, yönetici odası, kafeterya ve kazan dairesi portatif seyirci tribünü bulunuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, Aydın, Bolu ve Sivas'ta atletizm pistlerinin yapımı tamamlanırken, yapımı planlanan 13 kentteki pisttin 6'sı ihale aşamasında, 7'sinin ise proje çalışmaları sürüyor. Kahramanmaraş, Kastamonu ve Kırklareli'ndeki pistlerin yapımı da devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Kocaeli, Malatya, Rize, Samsun ve Tekirdağ'da, "sporcu fabrikaları" olarak adlandırılan çok amaçlı spor salonları yaptırılacak. İstanbul'un iki yakası ile Ankara'da ise Yenimahalle ve Ümitköy de çok amaçlı spor salonları inşa edilecek.

Düzce’ye olimpik havuz

Tesisleşme çalışmaları doğrultusunda Aksaray, Edirne, Niğde, Ordu, Rize ve Van'da yapımına başlanılan olimpik ölçülerdeki yüzme havuzları tamamlandı. Amasya, Bayburt, Bingöl, Düzce, Karabük, Kilis, Mardin, Mersin, Nevşehir, Osmaniye, Yalova ve Yozgat illerindeki havuzların yapımı ise sürüyor. Tesisleşme çalışmaları kapsamında Aydın, Bilecik, Burdur, Gümüşhane, Kars, Kırklareli, Kırşehir, Muğla, Samsun, Sinop ve Uşak ilerindeki olimpik havuz yapımı için ihaleye çıkıldı. Artvin, Bartın, Bitlis, Edirne, Eskişehir, Hakkâri, Iğdır, Muş, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli ve Zonguldak'ta yapılması planlanan olimpik havuzların projeleri hazırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2013, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124