Aykut Akgün yönetimi topa tutarak veda etti!

Spor Toto 1. Lig ekibi Bursaspor'dan ayrılan Aykut Akgün, veda mesajında yönetimi eleştirerek "Bu sene bir şeylerin neden yolunda gitmediğini bir kez daha anlamış oldum” dedi.

Aykut Akgün yönetimi topa tutarak veda etti!

Haber: Okay Özcan

1. Lig ekiplerinden Bursaspor’la yollarını ayıran Aykut Akgün, kulübe dikkat çeken bir çıkışla veda etti. Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, "2,5 sene içerisinde Bursaspor Kulübü ile iyi kötü günlerimiz oldu ama hiçbir zaman bu arma için çalışmaktan ve emek vermekten vazgeçmedim. Geçen sene kulüpçe yaşadığımız zor şartlara rağmen Bursasporumuzu ayakta tutmaya hepimiz gayret ettik ve nitekim başardık" dedi.

'Bursaspor Yönetimi'ne yakışmadı'

Akgün şöyle devam etti: "Kulüp yönetiminin, ‘Artık kadroda gençleştirmeye gideceğiz’ söylemi doğrultusunda yollarımızı ayırmak için masaya oturduğumuzda yönetimin talebine ve isteğine saygı göstererek çok kısa sürede masadan el sıkışarak, karşılıklı anlaşarak kalktık. Ama ne yazık ki kulüp yönetimi 4 gün sonra beni arayıp çeşitli bahaneler öne sürerek yapılan anlaşmayı bozdular ve benden farklı talepleri oldu, ben ise saygımdan ötürü o talepleri de kabul ettim ama bu yapılan koskoca Bursaspor’un şu anki yönetimine yakışmadı.

Aykut Akgün: Sadece bakakaldılar

Zira o gün masadan el sıkışarak kalkmıştık. Sözleşmeyi feshe gittiğimde kulüp başkanına ve diğer iki yöneticiye, bu yapılanların doğru olup olmadığını sorduğumda, karşı taraftan herhangi bir cevap alamadım ve sadece bakakaldılar. Yaşamış olduğum bu olaydan sonra, aslında bu sene bir şeylerin neden yolunda gitmediğini bir kez daha anlamış oldum."

'Yönetim kendini hesaba çeksin'

Aykut Akgün açıklamalarını şu sözlerle tamamladı: Her mağlubiyet sonrası ortalıkta günah keçisi veya suçlu arayacaklarına keşke kendilerini hesaba çekseler. Son olarak ise, bütün bu yaşananlara rağmen Bursaspor taraftarına, hocalarıma ve bütün kulüp çalışanlara çok çok teşekkür ettiğimi iletmek istiyorum. Temennim inşallah Bursaspor'un en kısa zamanda hakkettiği yerde bulunmasıdır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128