Bakan Kılıç’tan e-bilet uyarısı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “TFF'ye net bir şekilde ifade ettik, e-bilet ve kameralı kontrol sistemi uygulamaları bir daha ertelenmeyecek” dedi. Bu durum PTT 1.Ligde yer alan temsilcimiz Boluspor’u da yakından...

Bakan Kılıç’tan e-bilet uyarısı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “TFF'ye net bir şekilde ifade ettik, e-bilet ve kameralı kontrol sistemi uygulamaları bir daha ertelenmeyecek” dedi. Bu durum PTT 1.Ligde yer alan temsilcimiz Boluspor’u da yakından ilgilendiriyor.

 

Bakan Kılıç, “e-bilet ve kameralı kontrol sistemi uygulamaları”na ilişkin olarak sistemin Türkiye'nin “olmazsa olmazları” arasında bulunduğunu vurguladı. Kanuna göre bunun bir görev olduğunu ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) bunu mutlaka yerine getireceğini dile getiren Kılıç, sözlerine şöyle devam etti “Aksi takdirde statlarda güvenliği sağlamak mümkün değil. Kanunla statların güvenliği özel güvenlik birimlerine devredilirken, bu iki sistem olmazsa olmaz olarak ortaya kondu. Bu iki sistem olmadan özel güvenlik kontrollerinde mutlaka zaaflar çıkacaktır. Bu zaaflar da statlarda istenmeyen olayların çıkmasına neden olacaktır. Bunlar özel güvenlik sisteminin tamamlayıcısıdır. TFF yetiştiremediği için bir defaya mahsus erteleme yapıldı, ama kendilerine net bir şekilde ifade ettik. Bu konu bir daha ertelenmeyecek. Bu yüzden kış gelmeden hazırlıklarını yapmalarında büyük fayda görüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER