Bakan Suat Kılıç 1.Ligi değerlendirdi!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Bank Asya birinci lig taraftarlarına," Sayfalarında takımınıza yer ayırmayan gazeteyle ilişkinizi gözden geçirin" dedi.   Suat Kılıç, Bank Asya 1. Lig dergisinin...

Bakan Suat Kılıç 1.Ligi değerlendirdi!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Bank Asya birinci lig taraftarlarına," Sayfalarında takımınıza yer ayırmayan gazeteyle ilişkinizi gözden geçirin" dedi.

 

Suat Kılıç, Bank Asya 1. Lig dergisinin ekim sayısına samimi açıklamalarda bulundu.

Bakan Kılıç, Türkiye'de 75 milyonun futbola ilgisinin Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'dan ibaret olmadığını ifade etti. Kılıç, Türk halkının Süper Lig'deki diğer takımların yanı sıra Giresunspor, Rizespor, Adanaspor, Denizlispor, Konyaspor, Tavşanlı, Göztepe ve Karşıyaka gibi Bank Asya kulüpleriyle de ilgili olduğunun altını çizdi. "İnsanlar yaşadıkları şehrin takımlarını kuvvetli bir şekilde desteklemeye devam ediyor. Dolayısıyla bunu göz ardı etmemek lazım. Yayıncı kuruluşların da göz ardı etmemesi lazım, spor sayfalarını dizayn eden spor editörlerinin de bunu göz ardı etmemesi lazım." diyen Bakan Kılıç, memleketinin takımı Samsunspor'dan hareketle şu tespitlerde bulundu "Samsunspor Bank Asya'dayken medya ile ilgili çok hayal kırıklığı yaşamışımdır. Takımın bugün maçı var, ertesi gün çıkan gazetelerin spor sayfaları arasında maçla ilgili yorum ve değerlendirmeleri arıyorum, bir kibrit kutusu kadar yer ayrıldığını görmediğim zamanlar oldu. Bunlar büyük hayal kırıklığıdır. Ben çok rahat Bank Asya takımlarının bulunduğu şehirlerdeki gazete okurlarına şu çağrıyı yapabilirim: Sayfalarında tuttuğunuz takıma yer ayırmayan gazeteyle ilişkinizi gözden geçirin. Maalesef yer verilmiyor. Spor sayfalarında Bank Asya takımlarına yeterince yer vermeyen gazeteleri o şehirlerdeki gazete okurlarının gözden geçirmesi lazım. Ben tarafsız futbolseverlere de şu çağrıyı yapmak istiyorum. Ekran başına oturmak için sadece dört büyük takımları aramayın. Anadolu kulüpleri de kendi aralarında seyir zevki yüksek karşılaşmalar oynuyor."

İlk Önce Bank Asya Sonuçlarına Bakıyorum

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, aynı dergiye Süper Lig maçlarından önce Bank Asya 1. Lig sonuçlarına baktığını da açıkladı. Bakan Kılıç şu ifadeleri kullandı "Ben Samsunspor Bank Asya'dayken öncelikle hep Bank Asya'daki maçlara baktım. Bu bir alışkanlık oldu. Şu an bile önce Bank Asya'da ne oldu diye bakıyorum. Ondan sonra Spor Toto Süper Lig'deki karşılaşmaların neticelerine göz atıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128