Bakar "Çok güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz"

Bu sezon Erkekler Hentbol Süper Liginde mücadele edecek olan Konya Selçuklu Belediyespor Hentbol takımı antrenörü Hasan Bakar, Bolu kampını değerlendirdi. Daha önce Bolu'da 10 yıl Beden Eğitimi Öğretmenliği ve aynı zamanda Hentbol İl Temsilciliği yapan Bakar, çok güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.

 Bakar

Haber: Volkan YILMAZ

Erkekler Hentbol Süper Liginde mücadele eden Konya Selçuklu Belediyespor Hentbol takımı Bolu'daki kampını sürdürüyor. Gerede Green Park Otel'de kampa giren Selçuklu Belediyespor, sabahları Gerede'de akşamları ise Bolu'da 3000 Bin Kişilik Spor Salonunda çalışmalarına devam ediyor. Dün akşam gerçekleştirilen antrenman sonrasında Antrenör Hasan Bakar yaptığı açıklama ile Bolu kampını değerlendirdi. Bakar "Bolu'ya güzel tesisler yapılmış, özellikle hentbola uygun bir tesiste var. Biz Çanakkale'yi de düşünüyorduk kamp için ama çalışanlar gayet iyi ve biz daha buraya gelmeden bize ulaşarak her konuda yardımcı olalım ve kampı burada yapın dediler, bizde seve seve kabul ettik. Burada Süper Lig düzeyinde ilk kamp yapan takımız. Kampımız çok güzel geçiyor. Gerede Green Park Otel'de kalıyoruz, top antrenmanları için buraya geliyoruz. Gerede'ye kendi ekipmanlarımızı getirdik sabah kros ve atletizm antrenmanlarını orada yapıyoruz. Bolu kampımız 25 Ağustos'ta son bulacak" dedi.

"BOLU'DA İYİ BİR YAPILANMA VAR"

Bolu'da spor adına iyi bir yapılanma olduğunu dile getiren Bakar "Ben inşallah burada ki idarecilerin daha fazla takım çekmek adına görüşmeler yapacaklarına inanıyorum. Burada edindiğim bilgiye göre iyi bir yapılanmada var ve benim zamanında antrenörlüğünü yaptığımız arkadaşlarımız burada gayet iyi çalışmalar yürütüyorlar. Bu iş bugünden yarına kısa vadede olacak iş değil, ben deprem zamanında burada Mudurnu Belediyesini çalıştırıyordum. Deprem zamanında Konya'ya gittim ve Konya'da 1999-2000 senesinde genç oyuncuları aldık ve bu oyuncular şu anda Süper Lig'de oynuyorlar, yani bu takımın 14 yıllık bir geçmişi var. Burada da Gürkan ve Ümit kardeşim burada çok çaba sarf ediyorlar ve 5 yıllık bir emekleri var. Bu daha da gelişecek büyüyecek ve Bolu'da kendi çocuklarından oluşan bir süper lig takımı oluşturacaklardır. Çünkü Bolu'da bu altyapı mevcut" şeklinde konuştu.

"YABANCI OYUNCULAR, GENÇ OYUNCULARA ÖRNEK OLACAK KAPASİTEDE OLMALI"

Takımda çok sayıda yabancı oyuncu bulundurmak yerine, az ama bilgili ve birikimli, hentbolu bilen yabancı oyuncuları transfer ederek, genç oyunculara örnek teşkil etmeleri gerektiğini söyleyen tecrübeli çalıştırıcı "Ligin en genç kadrosu bizde, ligde bu sezon hedefimizde ligden düşmemeyi, biraz daha üst sıraları 10.sıraları falan hedefliyoruz. Çünkü bu iş aynı zamanda biraz tecrübe ve birikim işidir. Benim sporda her zaman önem verdiğim bir şey vardır. Ben bu memleketin çocuklarının sıfırdan alınıp iyi antrene edilerek liglerde  kendi yetiştirdiğimiz çocuklarla oynamamız gerektiğine inanıyorum. Takımda yabancı oyuncu oynamalı mı derseniz, elbette ki olmalı ama takımda 10 tane yabancı oyuncunun oynaması taraftarı değilim. Yabancı oyuncu alırsınız ama dünya çapında üst düzeyde hentbol oynamış, bilgisi  birikimi olan sporcuları getirerek, sporcularınıza örnek teşkil edecek oyuncuları getirirseniz takıma faydası olacaktır. Ama sırf takımda yabancı oyuncu olsun diyerek hareket edip, hentbolu gelişmemiş değersiz oyuncuları da getirirseniz hiç bir faydasının olmayacağını düşünüyorum.  Bizim takımımızda iki yabancı oyuncumuz var, bunlardan biri Ukraynalı ve Avrupa kupası oynamış bir oyuncu. Yaşı ileri biraz ama çok bilgili ve birikimli bir sporcu olduğundan dolayı, diğer genç sporculara örnek olsun diye oynatıyorum" dedi.

"10 MİLLİ OYUNCUMUZ VAR"

Milli takımın her kategorisi dahil toplamda 10 milli oyuncuları olduğunu dile getiren Bakar "Yaklaşık olarak her kategoride toplam 10 tane milli oyuncumuz da var. Bolu kampının ardından iki günlük izin vereceğiz takıma onun ardından tekrar Konya'da toplanarak, ayın birinde Türkiye Kupası başlayacak o kupaya hazırlanacağız. Kupa  maçlarının ardından da zaten lig başlayacak" diyerek sözlerine son verdi.

SEBENSPOR İLE HAZIRLIK MAÇI OYNAYACAK

25 Ağustos'ta Bolu kampını tamamlayacak olan Konya Selçuklu Belediyespor Hentbol takımı,kamp döneminin ikinci etabında ilimiz hentbol takımı Sebenspor ile bir hazırlık maçı yapacak. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128