BAL liginde ilkyarının enleri

Temsilcimiz Yeniçağaspor’un da yer aldığı BAL 8’nci Grup’ta 13 haftalık ilk yarı periyodu tamamlandı. 14 takımın mücadele ettiği grupta devreyi 28 puanla Halide Edip Adıvarspor lider tamamlarken, 27 puanla Ereğli 3., 26 puanla Vefa 2., 25 puanla Bartın 4. Oldu.

 BAL liginde ilkyarının enleri

Zirvede ki bu kafa kafaya yarış, ikinci yarının daha büyük çekişmeye sahne olacağını gösterirken, 8’inci Grup’ta 13 haftalık ilkyarının enleri bu haberde… Bölgesel Amatör Lig 8’inci Grup’ta 13’ncü hafta maçlarının bitmesiyle 26 haftalık maratonun yarısı geride kaldı. 14 takımın mücadele ettiği grupta 13 haftalık ilk yarı periyodu müthiş bir heyecana sahne oldu. Bu durum puan tablosuna da yansıdı. Kıran kıra geçen 13 haftalık ilk yarı diliminde İstanbul takımı Halide Edip Adıvarspor ilk yarıyı 28 puanla lider tamamladı. Zonguldak’ı temsil eden Kdz. Ereğli Belediyespor 27 puanla 2. , Vefaspor 26 puanla 3. ve Bartınspor 25 puanla 4’üncü olarak devreyi tamamladı. Zonguldak’ı temsil eden bir diğer takım Kilimli Belediyespor ise 14 puanla 11’inci sırada devreyi noktaladı. 8’nci Grup’ta ilk üç sırayı paylaşan takımlar, en fazla galibiyet alan takımlar olarak dikkat çekiyor. Grubun iddialı takımları Halide Edip Adıvarspor, Ereğli Belediyespor ve Vefaspor 8’er galibiyetle en fazla galibiyet alan takımlar oldu.

En Fazla Beraberlik Alan Takım: Kocaali

Grubu 17 puanla 8’inci sırada tamamlayan Kocaalispor, grupta en fazla beraberlik alan takım oldu. Kocaalispor, oynadığı 13 maçta 5 beraberlik aldı.

En Fazla Yenilgi Alan Takım: Karasu

İlk yarı itibariyle grubun dibine demir atan Karasuspor, galibiyetsiz 4 puanla yer alıyor. Karasuspor, 9 yenilgiyle de grupta en fazla yenilgi alan takım oldu.

En Fazla Gol Atan Takım: Bartınspor

25 puanla ilk yarıyı tamamlayan Bartınspor, golcü kimliği ile dikkat çekti. Martlılar, devrenin 13 maçında rakip filelere 20 gol atarak en fazla gol takım unvanını eline aldı

En Az Gol Yiyen Takım:Halide

Grup lideri Halide Edip Adıvarspor, en fazla galibiyet alan takım olma özelliğinin yanı sıra en az gol yiyen takım oldu. İstanbul temsilcisi, kalesinde sadece 5 gol gördü.

En Çok Kırmızı Kart Gören Takım: Kilimli

Grup’ta inişli-çıkışlı bir grafik çizen Kilimli Belediyespor, en hırçın takım oldu. Sarı-siyahlı takım, 13 maçta tam 9 kırmızı kart görerek en fazla kırmızı kart gören takım sıralamasında başı çekti

En Az Kırmızı Kart Gören Takım: Vefa

Grupta zirve mücadelesinin iddialı takımı Vefaspor, 13 maç boyunca sadece tek bir kırmızı kart gördü. İstanbul takımı bu sayı ile en az kırmızı kart gören takım oldu.

Gol Krallığında Büyük Yarış

Grup’ta zirvede yaşanan büyük çekişme, gol krallığına da yansımış gözüküyor. 13 maçın oynandığı ilk yarıda Kdz. Ereğli Belediyespor’dan Mahmut Bektaş ile Paşabahçespor’dan Serhat Özalp 6’şer golle gol krallığında ilk sırada yer alıyor. Yarışta bu iki ismi 5’er golle Barı Aysu (Halide Edip Adıvarspor), Onur Osman Erel, Murat Serbest (Bartınspor), Furkan Işıklı (Serdivanspor), Lema Guy Emerite (Yeniçağaspor) takip ediyor.

Spor Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128