Balıkesir Atatürk Stadyumu ışıklanacak

Gençlik ve Spor Bakanlığının Balıkesir Atatürk Stadının ışıklandırılması için açtığı ihale sonuçlandı.14 firmanın katıldığı ihaleyi Aslan Mühendislik isimli firmanın kazandığı açıklandı. Daha önce Bolu Atatürk stadyumu ışıklarının ihalesini alan firma Balıkesir Atatürk stadyumunun ışıklandırma ihalesini aldı.

 Balıkesir Atatürk Stadyumu ışıklanacak

Gençlik ve Spor Bakanlığının Balıkesir Atatürk Stadının ışıklandırılması için açtığı ihale sonuçlandı. 14 firmanın katıldığı ihaleyi Aslan Mühendislik isimli firmanın kazandığı açıklandı. Stadyumun ışıklandırılması 120 gün içinde bitecek. Balıkesirspor’un PTT 1. Lig'e yükselmesinin ardından Balıkesir Atatürk Stadı da PTT 1. Lig statüsüne kavuşturuluyor. Bu kapsamda Bakanlık tarafından stadın gece maçları için ışıklandırılmasıyla ilgili yapılan ihale nihayet sonuçlandı. 14 firmanın katıldığı yaklaşık 1 milyon 900 bin TL muhammen bedelli ihaleyi 1 milyon 630 bin TL teklif veren Aslan Mühendislik isimli firmanın kazandığı bildirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, ihalenin bugün sonuçlandığını, ihaleyi Enes Aslan'a ait Aslan Mühendisliğin kazandığını, sonucun ihaleye katılan diğer firmalara da bugün tebliğ edilerek hepsinin bilgilendirildiğini söyledi. Katılımcı firmaların itiraz haklarının saklı olduğu ihalenin sonuçlanmasıyla Balıkesir Atatürk Stadının ışıklandırılması işine bir an önce başlanacağı kaydedildi. Stadın çevresinde kurulacak 4 aydınlatma direklerinin ihale şartnamesi gereği en geç 120 gün içerisinde tamamlanıp teslim edilmesi gerekiyor.

GAP VE BOLU STATLARINI DA AYDINLATTI

Yurt içindeki elektrik müteahhitliğinde önemli çalışmalara imza atan Aslan Mühendislik isimli firmanın stat aydınlatma işiyle ilgili referansları arasında Şanlıurfa'da İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan GAP Arena Stadı ve Bolu statları yer alıyor. Şanlıurfa GAP Arena Stadında; 4 adet 60 metrelik dev direkler kullanılarak her biri 2000 W gücünde 240 adet projektör ile stadyumun genel aydınlatması yapılıyor. Mevcut 750 KVA gücündeki jeneratör ile senkronize çalışan 400 KVA gücündeki jeneratör ile sistemin yedek güç ihtiyacı karşılanıyor. Bolu'da ise Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan ihaleyi kazanarak başladıkları işte, mevcut 4 adet 45 metrelik dev direkler üzerine her biri 2000 W gücünde 240 adet projektör ile stadyumun genel aydınlatması sağlanıyor. Yine sistemin yedek güç ihtiyacı 400 KVA gücündeki jeneratör ile karşılanıyor. Balıkesir Atatürk Stadının da 4 yanına inşa edilecek dev elektrik direkleri üzerine montajlanacak her biri 2000 W gücünde 240 projektör ile aydınlatılması bekleniyor.

Öte yandan, önümüzdeki günlerde stadın 1. Lig statüsüyle ilgili olarak canlı yayın ve basın tribünlerini düzenleyen ihalenin de yapılacağı belirtildi. Bu arada, Balıkesir Atatürk Stadının tribünlerinin üzerlerinin tamamen kapatılması için hazırlanan projeyle ilgili çalışmaların da en kısa zamanda yapılacağı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2013, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124