BANK ASYA 1. LİG'DE ŞİKE İDDİASI OLAN MAÇLAR

Şike operasyonu Türkiye gündemini sarsarken, Bank Asya 1. Lig’de 5 maçta şike yapıldığı iddia edildi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Bank Asya 1. Lig'deki 5 maçta da şike ve teşvik primi uygulaması...

BANK ASYA 1. LİG'DE ŞİKE İDDİASI OLAN MAÇLAR

Şike operasyonu Türkiye gündemini sarsarken, Bank Asya 1. Lig’de 5 maçta şike yapıldığı iddia edildi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Bank Asya 1. Lig'deki 5 maçta da şike ve teşvik primi uygulaması yapıldığı ortaya çıkarıldı.

 

Bank Asya 1. Lig'de mercek altına alınan 5 maçta, örgüt lideri iddiasıyla tutuklanan Olgun Peker'in eski başkanı olduğu Giresunspor'un ön plana çıktığı görüldü. Giresunspor Başkanı Ülkü'nün şike konusunda yaptığı konuşmalar da tespit edildi

Bank Asya 1. Ligi'nde son dönemde düşme tehlikesi içine giren Giresunspor'un Başkanı Ömer Ülkü'nün bizzat rakip takımlara ulaşarak, takımının oynayacağı maçlarda şike yaptığına yönelik güçlü delillere yer verildi.

 

İŞTE O MAÇLAR

 

1- DİYARBAKIR- GİRESUNSPOR (0-2)

-  Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü, Diyarbakırspor'un kalecisi Osman Kurtuldu'ya, menajer Serdar Berkin aracılığıyla ulaştı. Ayrıca, Diyarbakırspor eski başkanı Abdurrahman Yakut ile de görüşen Ülkü, maçta şike yapılmasını sağladı.

2- GİRESUNSPOR-MERSİN İ.Y. (1-2)

-  Bu maçta, her iki takımın tribün liderleri anlaşma yaparak karşılaşma sırasında Mersin İdman Yurdu lehine tezahürat yaptı. Ayrıca, tribün liderleri, futbolcular ve yöneticilerle de, irtibat kurarak şike için anlaşma yaptı.

-  Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü, Mersin İdman Yurdu Asbaşkanı Beşir Acar ile anlaşma yaparak, maça şike karıştırdı.

3- KARTAL-GİRESUNSPOR (1-0)

-  Maçtan önce Kartalspor yöneticisi ve aynı zamanda Giresun'lu olan Muzaffer Aygün'ün sahibi olduğu Titanic Otel'de Giresunlular Gecesi yapıldı. Bu gece, Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü tarafından organize edildi. Gece için otele herhangi bir ödeme yapılmadığı, bunun karşılığında ise maçın kaybedildiği bilgisine ulaşıldı.

-  Giresunspor Başkanı Ülkü'nün, Kartalspor ile bağlantılı olan Emin Korur Kalender'in hatırı için maçın kaybedildiği yönündeki telefon görüşmeleri yaptığı tespit edildi.

4- GİRESUNSPOR-ALTAY (1-0)

-  Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü'nün, tanığı menajer Serdar Berkin aracılığıyla maçta şike yaptığı belirlendi.

5- KARŞIYAKA-GİRESUN (0-1)

-  Giresun Başkanı Ömer Ülkü'nün, tanığı menajer Serdar Berkin aracılığıyla maçta şike yaptığı tespit edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128