Bank Asya ile yeniden…

2 Nisan’da 5 yıllık 1. Lig sponsorluğunu bitirdiğini açıklayan Bank Asya’yı TRT yönetimi sezon sonuna kadar ikna etti. 1. Lig yeniden Bank Asya olurken, anlaşma sezon sonu bitecek.   Bank Asya ile TRT yönetimi...

Bank Asya ile yeniden…

2 Nisan’da 5 yıllık 1. Lig sponsorluğunu bitirdiğini açıklayan Bank Asya’yı TRT yönetimi sezon sonuna kadar ikna etti. 1. Lig yeniden Bank Asya olurken, anlaşma sezon sonu bitecek.

 

Bank Asya ile TRT yönetimi arasında yaşanan futbol gerginliğinin tatlıya bağlandığı öğrenildi. TRT yönetiminin, sözleşmedeki yayın şartlarına uymadığı gerekçesi ile 2 Nisan'da, 2008 yılından bu yana sürdürdüğü Türkiye 1. Futbol Ligi sponsorluğunu bitirdiğini açıklayan Bank Asya, sezon sonuna kadar TRT ile yeniden el sıkıştı.

Daha önce sözleşmede maçların TRT 1'de yayınlanma şartı olmasına rağmen TRT'nin maçları diğer kanallarında da yayınlaması ile sponsorluğu bitirme kararı alan Bank Asya yönetimi ile TRT yönetiminin biraraya geldiği ve yaptıkları anlaşma ile Bank Asya’nın sezon sonuna kadar sponsorluğa devam edeceği öğrenildi. Böylece 1. Lig'in adı, kalan 4 hafta ve ardından oynanacak 5 play-off maçında yani 9 hafta daha 'Bank Asya 1. Lig' olacak. Ancak anlaşma sezon sonuna kadar geçerli olacak. Bank Asya’nın sponsorluğu sezon sonunda sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128