BANK ASYA'DA KAÇ YABANCI VAR?

Bank Asya 1. Lig'de 2011-2012 sezonunun ilk haftasında takımların kadrolarında bulunan 43 futbolcudan 30'u forma şansı buldu.   Ligde uygulanan yabancı oyuncu statüsüne göre kadrolarında yabancı uyruklu futbolcu bulundurmayı...

BANK ASYA'DA KAÇ YABANCI VAR?

Bank Asya 1. Lig'de 2011-2012 sezonunun ilk haftasında takımların kadrolarında bulunan 43 futbolcudan 30'u forma şansı buldu.

 

Ligde uygulanan yabancı oyuncu statüsüne göre kadrolarında yabancı uyruklu futbolcu bulundurmayı tercih eden 15 ekip, 43 oyuncu ile sözleşme imzaladı.

3 Takımda yabancı futbolcu yok

Ligde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Giresunspor ve Sakaryaspor'un kadrosunda yabancı futbolcu bulunmuyor.

Kasımpaşa’da 6 yabancı

Statü gereği geçen sezon Süper Lig'deki kadrosunda bulunan futbolcularla yoluna devam etme hakkı olan Kasımpaşa, 6 futbolcuyla ligde en fazla yabancı oyuncuya sahip. Gana'dan 7 futbolcunun yer aldığı Bank Asya 1. Lig'de Nijerya'dan 6, Brezilya, Fransa, Kamerun'ndan üçer, Bulgaristan, Fildişi Sahili ve Polonya'dan ikişer, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Belçika, Gambiya, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, Kazakistan, Özbekistan, Papua Yeni Gine, Şili ve Uganda'dan ise birer futbolcu forma giyiyor.

Bu sezon ligdeki yabancı futbolcular ve takımları şöyle:

BOLUSPOR (2): Koffi Kouame Eugene (Fildişi Sahili), Landry Matondo(Fransa-Kongo)

ADANASPOR (3): Fredrcik Ogechi Okwara (Nijerya), Marc Kibong Mbamba (Kamerun), Serges Flavier Mbilla Etame (Kamerun)

AKHİSAR BELEDİYESPOR (2): Diego Da Costa Lima (Brezilya), Gideon Adinoy Sani (Nijerya)

BUCASPOR (1): Torric Jebrin (Gana)

ÇAYKUR RİZESPOR (3): Hair Zeqiri (Arnavutluk), Ousman Jallow (Gambiya), Severin Brice Bikoko (Kamerun)

DENİZLİSPOR (3): Bi Goua Gerard Gohou (Fildişi Sahili), Eric Geno Sije Odhiambo (İngiltere-Tanzanya), Mohammed Sacko (Gine)

ELAZIĞSPOR (1): Hussain Osman (Almanya)

GÖZTEPE (2): Bismark Idan (Gana), Bradley Allan Grobler (Güney Afrika)

İSTANBUL GÜNGÖRENSPOR (3): Benjamin Boateng (Gana), Obed Owusu Ampong (Gana), Paul Aidoo (Gana)

KARŞIYAKA (4): Akeem Oriyomi Agbetu (Nijerya), Azizullo Mahmudov (Özbekistan), Dominic Adiyiah (Gana), Karim Izrailov (Kazakistan)

KARTALSPOR (2): Boucabar Fofana (Papua Yeni Gine), Deyvison Denilson De Sousa Bessas (Brezilya)

KASIMPAŞA (6): Georgi Zdravkov Sarmov (Bulgaristan), Juan Orlando Robledo Bustos (Şili), Luiz Henrique De Sousa Santos (Brezilya), Michael İkem Anwuli (Nijerya), Nikolay Emilov Dimitrov (Bulgaristan), Nourdin Boukhari (Hollanda-Fas)

KAYSERİ ERCİYESSPOR (4): Amit Guluzade (Azerbaycan), Hassan Mawanda Wasswa (Uganda), Sofiane Hanni (Fransa-Cezayir) Vilim Posinkovic (Hırvatistan)

KONYASPOR (4): Alvaro Mejia Perez (İspanya), Mahamoudoy Kere (Belçika-Burkina Faso), Marcin Andrzej Robak (Polonya) Mariusz Pawelek (Polonya)

TKİ TAVŞANLI LİNYİTSPOR (3): Kazeem Ahmed (Nijerya), Kingsley Olajuyigbe Taiwo Nwankwo (Nijerya), Souhalio Toure (Fransa)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128