“Başarılı olabileceğimizi düşünüyorum”

Spor toto 1. Ligin ilk yarısını 7.sırada bitiren Boluspor teknik direktörü Sait Karafırtınalar, hedeflerinin ligi ilk 2 sıra içersinde bitirmek olduğunu belirtti.

  “Başarılı olabileceğimizi düşünüyorum”

Haber: Gökhan Aksoy

Spor Toto 1. Lig’e çok iyi bir giriş yapan ancak son haftalarda düşüşe geçerek ilk yarıyı 7. sırada tamamlayan Boluspor, ikinci yarı hazırlıklarına Antalya’da devam ediyor. Teknik Direktör Sait Karafırtınalar, Belek’teki kampta açıklamalarda bulundu. Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, Antalya kampında konuştu. İkinci yarıya bomba gibi gireceklerini söyleyen Karafırtınalar, "Hedefimiz ligi ilk 2 sıra içinde bitirmek. İlk 6'nın içinde mutlaka olacağız" diye konuştu.

“TAKVİYE YAPMAMIZ GEREKİYOR”

Takımın herhangi bir bölgesinde eksik olmadığını ama rotasyonda kullanılacak oyuncu sıkıntısı olduğu için 3 bölgeye takviye amaçlı transfer yapmaları gerektiğini belirten Karafırtınalar "Eksik bölgemiz yok ama rotasyonda kullanacağımız oyuncu sıkıntısı var. 3 bölgeye takviye yapmamız gerekiyor. 3 oyuncu almayı düşünüyoruz. Ekstra bir transfer düşünmüyoruz. İlk yarı bizim adımıza 10 maçlık inanılmaz bir performansla başladı. Sonrasında 6 maçlık bir düşüş yaşandı. Bunun çeşitli nedenleri var. Bu nedenleri biz teknik ekip olarak kendi üzerimize düşeni aldık, oyuncular kendi üzerine düşeni aldı, yönetim de kendi üzerine düşeni aldı” ifadelerine yer verdi.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Ligin ilk 10 haftasında gösterilen performans ve alınan sonuçların takımı ümitlendirdiğini ifade eden tecrübeli hoca  “İlk yarıdaki 10 maçlık performans hem bizi hem kamuoyunu ümitlendirdi. Aynı oyunu oynarsak, sonlarda bu hataları yapmayız. İlk 2 takımın içinde olmak için elimizden geleni yapacağız. Olmazsa da ilk 6’nın içinde mutlaka yer alacağız. 2 sene üst üste PlayOff oynayan tecrübeli bir takım var. İlk önce hedefimiz PlayOff’a kalmamak. Kalırsak da üzerimize düşeni yapacağız" ifadelerini kullandı.

“MUTLAKA BİR YERLERDEN DÖNER “

Boluspor’un özellikle son yıllarda  Süper Lige çıkma fırsatını yakalamasına rağmen Play Offta kaybettiğini ama bunun böyle devam etmeyeceğini belirten teknik direktör Sait Karafırtınalar, "Bizden önceki yıllarda da yaşanan bazı sıkıntılar oldu Play Off’ta. Ama hiçbir şey ne iyi, ne de kötü olarak sonsuza kadar devam etmez. Mutlaka bir yerlerden döner. Önemli olan hatalardan ders çıkarıp özeleştiri yapabilmek. Biz bunu fazlasıyla yaptık. Oyuncularımız da bize neler kazandırabileceklerini biliyorlar. İşin oraya kalmasını istemiyoruz ama kalırsa da mücadelemizi yapacağız sonuna kadar. Bu durum çok fazla fobi oluşturmadı. Daha fazla konsantre olacağımızı düşünüyorum" dedi.

“ANTRENÖRLÜK KARİYERİMDE BÖYLE BİR ŞEY YOK”

Çok iyi bir çıkış yakalayan bir takımın bir anda tepetaklak aşağı inmesinin normal bir şey olmadığını kaydeden Sait Hoca "Melih çok skorer ve takım için önemli bir oyuncuydu ama sezonu kapattı. 3 maçta direkt sonuca etki eden hakem hataları vardı. Bunun dışında, açıklayamayacağım bazı iç sorunlarımız da vardı. Bunları hallettik. Çok iyi bir çıkış yakalayan bir takımın bir anda tepetaklak aşağı inmesi normal bir şey değildi. 1 maç kaybedip, 1 maç berabere kalırsın ama bu durum çok farklıydı. Benim antrenörlük kariyerimde böyle bir şey yok. Başkanımız da bize güvendi, bizden kaynaklanmadığını bildiği için bizimle devam kararı aldı. Son 2 maçta da iyi takımlarla berabere kaldık. Altınordu çok dinamik oyunculardan kurulu bir takım. Eskişehir de iç sahada seyirci baskısıyla çok etkili oynuyor. Arada da bir de kupa maçı oynadık. 1 haftada 3 maç yaptık. İkinci yarıya çok iyi hazırlanıyoruz. Eksiklerimizi tamamlıyoruz ve lige bomba gibi gireceğiz” dedi. VAR sistemiyle ilgili olarak da konuşan Karafırtınalar, "Şu anda abartmıyorum ama VAR sistemi bizim ligimizde olsaydı, 9 puanımız daha olacaktı" ifadelerine yer verdi.

“TAKIMA GÖRE PERFORMANSI ARTABİLİYOR”

Oyuncuların performansının oynadıklarını takıma göre değişiklik gösterebildiğini ifade eden Karafırtınalar "Her zaman şartlara göre değerlendirmek lazım. Oyuncunun oynadığı takıma göre performansı artabiliyor. Teknik adamları da takımlar farklı bir duruma getirebiliyor. İmkanlar verildiği takdirde Türk insanının neler yapabileceklerini biz gösterdik daha önce. Teknik adam konusunda da bu böyle olacaktır. Birçok arkadaşımız Süper Lig’de başarılı oldu. Böyle bir önyargıya katılmıyorum. Ben hem Süper Lig’de hem de 1. Lig’de başarılı olabileceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

“HOCALARIN ÖNÜNÜ AÇTI”

Süper Lig’deki bütün teknik adamların Türk olmasının diğer teknik adamların da önünü açtığını belirten tecrübeli teknik direktör  "Kesinlikle diğer hocaların önünü açtı bu durum. Böyle olmasında da fayda var. Çok farklı bir şey yapmıyorlar. Günümüzde antrenman bilimi, tekniktaktik aynı. Sadece görüşler farkı oluşturuyor. Bizde de çok vizyonlu teknik adamlar var. Yeni gelen bir nesil var ve çok da başarılılar ve inşallah devam ederler" dedi. Birçok teknik adamı başarılı bulduğunu da sözlerine ekleyen Karafırtınalar, "Erkan hoca, Bayram hoca, Mehmet hoca çok başarılı, Hüseyin Eroğlu hocam çok başarılı. İsmini sayamadıklarım da bağışlasınlar. Hepsi çok başarılılar. İnşallah Allah hepsinin yolunu açık eder, her şey istedikleri gibi olur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER