Başkan Abat, Aday olmayacağım!

Boluspor kulüp Başkanı Abdullah Abat, dün Boluspor tesislerinde yaptığı beklenmedik açıklamayla bugün yapılacak olan kongre öncesinde başkanlık için aday olmadığını açıkladı. Başkan Abat, kamuoyunda iddia edildiği gibi “Boluspor’un 7-8 Trilyon borcunun olmadığını ve bütçenin 3800 Trilyon olduğunu” ifade etti.

 Başkan Abat, Aday olmayacağım!

Haber: Hamza Türdü

Bir yıldır Boluspor kulübü başkanlığını yürüten Başkan Abdullah Abat, Boluspor tesislerinde düzenlediği basın toplantısında bugün yapılacak olan olağan kongrede aday olmayacağını açıkladı. Sezon boyunca Boluspor'un başarısı için çalıştığını belirten Abat “Hiçbir zaman, eğilmedik bükülmedik. Belki kırılmak uğruna bunu yapmadık. Çünkü bu koltuklar, kurumlardaki koltuklar hepsi geçicidir. Ama bir şehirde bir başarı yakalamak istiyorsanız, hep beraber ve hep birlik olmanız gerekiyor” dedi.

HERKESTEN HELALLİK İSTİYORUM

Geçen yıl, yine yaklaşık tam 1 yıl olmak üzere bu zamanlar olağan üstü kongre kararından sonra kamuoyunun desteğiyle ve sayın delegelerin desteğiyle Boluspor kulübüne ben ve yönetimim adına biz olarak göreve talip olduk ve yaklaşık 8 yıllık yöneticilik hayatımda Başkanlık yapma ve Boluspor kulübünün başında olmak Allahın takdiriyle bana nasip oldu. Geldiğimiz bu noktada hiçbir zaman, bencilik ve bencillik yapmak istemedik. Niyetimiz bu yöndeydi. Ama hiç istemeyerek bazen insanız sonuçta bir takım hatalar yapmışızdır. Bunun için önce herkesten helallik istiyorum.

BİR TAKIM HAKSIZLIKLARA MARUZ KALDIK

Şöyle kabaca bu dönem yaptığımız veya amaçladığımız şeylerin neler olduğunu sizlere anlatmak için, önce bunları paylaşmak istiyorum sizlerle. Çünkü ben şahsım adıma ve yönetim adına çok polemiklere girmeye çalışmadık. Ama bazen, fevri hareketlerle yanlış anlaşılmalarla bir takım haksızlıklara da maruz kaldığımızı düşünüyorum. Şimdi, zor olan şeyleri yapmak biraz zaman alır. İlk hedefimiz bizim kulübün belli bir borcu vardı. Bu borcu en azından artırmadan kulübü borç batağına sokmadan, kulüp içersinde kurumsallaşma, yapılanma ve bir takım yapılamayan şeylerin, yapılabilmesi için uygun bir zemin hazırlamaya çalıştık. Çok şükür bunu başardığımızı düşünüyorum.

DEPLASMANDA SÜPER LİGE ÇIKTIK

Sportif başarı anlamında da tabiî ki belki birçoğunuzda bunu da es geçtiniz veya farkına varmadınız. Ben ve yönetim kurulum bu yola gerçekten emeğini, vaktini ve parasını veren arkadaşların bütün deplasmanlara beraber gittik. Takımı otelden biz uğurladık. Oyuncular sahaya inerken de çıkarken de bizleri gördüler ve bu takım deplasmanda 2. olarak süper lige çıktı. Bu beğenmediğimiz, belki burada istenilen verimi alamadığımız futbolcular, aynı hocalar, aynı yönetici arkadaşlarla 2. olarak süper lige çıktı. Ne yazıktır ki bu iç sahadaki puan tablomuz şuan 2.lige düşen Ankaragücü’nden bile kötü son sıradayız. Lütfen bunu bir irdeleyip, herkes düşünsün. Bu bir şeylerin mesajı bana göre. Aynı takımın dışarıda süper lige çıkması ve iç sahada küme düşmesi hiçte tesadüf olacak şansa bağlı şeyler değil.

HİÇ KİMSEYE ADAYIM DEMEDİM

Yarın kongremiz var. Olağan kongredir bu. Çoğunluk, sağlanabilir sağlanamaz, ben öncelikle şunu söylemek istiyorum. Hiçbir basın kuruluşuna veya hiçbir gazeteye adaylığımı açıklamadım. Ama tabiî ki basında imalı olarak aday olacağım ve adaylığımı açıkladım gibi bir takım şeyler yazıldı çizildi. Aday olmayacağımı da hiçbir gazeteye veya gazeteci arkadaşımıza söylemedim.

BOLUSPOR’UN 7-8 TRİLYON BORCU YOKTUR

Öncelikle kamuoyunda ve Boluspor’un isminin geçtiği her ortamda konuşulan bir takım yanlış şeyler var, onları düzeltmek istiyorum. Biz geçen yıl olağan üstü kongreyle kulübü devraldığımızda yaklaşık 3.700 civarında bir borç vardı. Şuandaki kongre bütçemiz 3.800-3.850 civarındadır. Bunun altını çizerek belirtmek istiyorum. Dışarıda iddia edildiği gibi Boluspor kulübünün 7 Trilyon veya 8 Trilyon gibi asla bir borcu olmamıştır ve yoktur da. Bu söylemleri yayan arkadaşların, amaçlarının ve Boluspor sevdalılarının ne kadar olduğu apaçık ortadır. Biz Boluspor ismini hiçbir zaman reklâm malzemesi olarak kullandırmadık. Hiçbir kuruma hiçbir koltuğa ve hiçbir makama karşı Boluspor’u alet ettirmedik. Çünkü bizim hayatımızda Allahın koyduğu bir takım kurallar vardır. Bu kuralların dışına çıkmamız ve kendi amaçlarımız, kendi başarımızın uğruna bu sınırın dışına çıkmanın imkânı yok. Benim görüşüm ve hayat mantalitem bu yönde.

HİÇBİR ZAMAN EĞİLMEDİK BÜKÜLMEDİK

Onun için Boluspor ismi üzerinden kendi hatalarını, kendi pisliklerini veya kendi yaptırmak istedikleri bir şeyleri Boluspor adından yaptırmamaya çalıştık. Bazen kötü olduk. Birileriyle çok çakıştık. Ama hiçbir zaman, eğilmedik bükülmedik. Belki kırılmak uğruna bunu yapmadık. Çünkü bu koltuklar, kurumlardaki koltuklar hepsi geçicidir. Ama bir şehirde bir başarı yakalamak istiyorsanız, hep beraber ve hep birlik olmanız gerekiyor. Tek başınıza bazı şeyleri ne kadar doğru yaparsanız yapın, çünkü bir şehrin dinamizmleri vardır. Buralara dokunmadan veya birlik olmadan ileriye gitme şansınız yok. Geldiğimiz bu noktada ben Boluspor’un adı her ne şekilde olursa olsun, hiçbir menajerle, hiçbir yönetici menajer arkadaşımızla anılmaması için, elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım.

BÖYLE OLMADIĞINI DİMDİK DURARAK BİZ GÖSTERDİK

Yönetimsel anlamda şeffaf olarak yönetici arkadaşlarımla her konuyu paylaştım. Ben söylediğim her şeyin arkasındayım. Ben hiçbir zaman, hiçbir şekilde Boluspor’un bir futbolcusuna dışarıdan müdahale edilmesine, sözleşme imzalatırken imzalatmama temkininde bulunanlara, bu yönetimin 5 haftalık olduğunu iddia edenlere, bunun böyle olmadığını dimdik durarak biz gösterdik. Bu saatten sonrada Boluspor için, herhangibi bir oyuna müsaade etmeyeceğiz. Bunu yaparken, tabi bir takım şeylerin önüne geçmek gerekiyor. Ve ben Abdullah Abat olarak, nasıl başladıysam ben bu işe, başkan olduktan sonrada benim karakterimde, iş hayatımda ve kişilik olarak kendime verdiğim sözde hiçbir değişiklik olmamıştır ve bundan sonrada olmayacaktır. Benim doğrularım neyse, temsil ettiğim kurumun, doğruları da benim doğrularımla paralel gitmek zorundadır. Bunu yaparken, dediğim gibi bazı makamları ve şehir dinamiklerini bazen rahatsız eden tavırlar olmuştur. Ama bunu inanın Boluspor menfaati için yapmışımdır.

ALDIĞIM DESTEKLERDEN MUTLUYUM

Bu noktadan sonra çok fazla, şehir anlamında söylüyorum. Taraftar gruplarından ve Bolu kamuoyundan aldığım desteklerden son derece mutluyum. Basın mensupları olarak da, sizler gazeteci arkadaşlarsınız. Her şeyi eleştiri anlamında yapmak zorundasınız buna da sonuna kadar açığım. Susmam, bazen kamuoyunda bazı şeyleri kabul ediyorum gibi lanse edilesede, susmak bir takım şeylerin daha kötü şeylere yol açmaması için bana göre en güzel yöntem. Çünkü bir makamı temsil ediyorsunuz.

ADAY OLMAYACAĞIM

Sizlere son olarak şunu söylemek istiyorum. Konuşacak çok şey var ama benim içime attığım çok yakın arkadaşlarımla paylaştığım herkes neyin ne olduğunu, kimin ne yapmak istediğini burada bilen arkadaşlarımız çok fazla yönetici arkadaşlarım adına konuşuyorum. Bu noktadan sonra belki tahmin etmeyeceğiniz bir açıklama ama bugün buraya başka şey için geldiniz. Ama ben olağan kongrede aday olmayacağımı, sizlere belirtmek istiyorum. Benden yana Boluspor’a, Boluspor kamuoyuna ne hakkım varsa helal olsun. Bende aynı şekilde helallik istiyorum.

TEK UMUDUM BURAYA DÜZGÜN İNSANLAR GELSİN

Bundan sonrada her zaman Boluspor’un gerek deneyim, gerek 9.yıla girmek üzereyken bu açıklamayı yapıyorum. Bu koltuklar geçici arkadaşlar. Bu bir nöbet değişikliğidir. Bu bir hizmet yarışıdır. Ama tek umudum, buraya düzgün insanlar gelsin ve şehir idarecisiyle, seçilmişiyle ve atanmışıyla birlik, bütünlük içersinde olsun. Kimse oturduğu koltukların kalıcı, olduğunu düşünmesin, çünkü o koltuklar bir gün altınızdan kayıp gidecektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2013, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan yıldırım
hakan yıldırım - 8 yıl Önce

sunu bılkı zaten baskan olmamalısın vızyonun ne kadar kı sporla ne baglantın varda spor yonetıyorsun saonradan para sahıbı ınsan akıl oyunu yapıyorsun katımıyorum dıyerek duygu somurusu ınsanların arkasından konusarak olmaz oyle o ısler

hakan yıldırım
hakan yıldırım - 8 yıl Önce

bu baskanlıkta akıl oyunu yapıyorsun . sen eczanenı yonet spordan anlayan spor yapmıs okumus ınsanlar yapsın oturdugun yerden kulaktan dolma ısler yapma

Boluspor
Boluspor - 8 yıl Önce

düzgün insanlar?düzgün insanın ölçüsü nedir ki?

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124