banner120

Başkan Abat, müjdeyi verdi!

Boluspor’da yılan hikâyesine dönen fakat bu sezon başında atılan somut adımlarla taraftarların özlemine son verecek olan gece maçı artık çok yakın.   Boluspor Kulübü’nün iki sezon...

Başkan Abat, müjdeyi verdi!

Boluspor’da yılan hikâyesine dönen fakat bu sezon başında atılan somut adımlarla taraftarların özlemine son verecek olan gece maçı artık çok yakın.

 

Boluspor Kulübü’nün iki sezon önce Kayseri’den getirttiği ve stadyuma monte edilen ışıklandırmada geçtiğimiz sezon yaşanan sıkıntılar artık tamamen ortadan kalkmış durumda. Geçtiğimiz sezon Federasyon ve yayıncı kuruluşun ışık seviyesinin azlığı nedeniyle kabul etmediği ve ışıklandırmanın UEFA kriterlerine uygun hale gelmemesi nedeniyle Bolu Atatürk Stadyumu’nda gece maçı oynanamamıştı. Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan kongre ile birlikte Yeni dönem Boluspor Kulübü Başkanı olan Abdullah Abat konu ile yakından ilgilendi. Yine Bolu Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün de büyük çaba gösterdiği ışıklandırma sorunu ortadan kalktı. Boluspor yönetimi ışıklandırma montajının da bitmesi ile birlikte Federasyon’dan bir yetkiliyi Bolu’ya davet etti. Yetkilinin yaptığı incelemeler sonrasında her şeyin yolunda olduğunu ve Boluspor’un gece maçı oynamasında herhangi bir sıkıntı olmadığı öğrenildi.

Boluspor Kulübü Başkanı Abdullah Abat bu çalışmalar sonrasında yaptığı açıklamada “Boluspor taraftarına bir şey söylemiştim. Bolu’da bu sene gece maçı oynanacak demiştim. Bu işin peşini bırakmadık. Işıklandırmamızın montajı ve bütün bağlantıları yapıldı. Federasyondan gelen yetkilinin de olumlu raporu ile birlikte biz artık Türkiye Futbol Federasyonuna başvuru yapacağız. Ankaragücü karşılaşmasının saati ve programı belli oldu. Bu maçı kaçırdık diyebilirim. Fakat biz 1461Trabzon karşılaşmasını gece maçı verilmesi doğrultusunda başvurularımızı yapacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124