BAŞKAN ÇARIKÇI “KÜFÜRE SON VERMELİYİZ”

Boluspor kulübü başkanı Necip Çarıkçı yaptığı açıklamada futbolcularına küfür edenleri kınadıklarını, bu konuda gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.   Çarıkçı...

BAŞKAN ÇARIKÇI “KÜFÜRE SON VERMELİYİZ”

Boluspor kulübü başkanı Necip Çarıkçı yaptığı açıklamada futbolcularına küfür edenleri kınadıklarını, bu konuda gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

 

Çarıkçı küfür’ün yeni çıkan futbolda şiddet yasasına göre hapis ve para cezası ile cezalandırabileceğini maçta o gün küfür edenler emniyet tarafından tespit edildiyse ağır cezalar alabileceklerini belirtti. Çarıkçı işin adli tarafı bir kenara Boluspor'lu bir futbolcuya takım 2-0 öndeyken küfür edilmesini hazmedemediğini, bu küfürlerin takımın performansını da etkilediğini belirtti.

Yönetici olarak maçları tribünlerde izleriz

Çarıkçı küfürlere maruz kalan oyuncusu Fatih için "Fatih Gül’ün son iki maçından, oynadığı futboldan oldukça memnunum. Ferhat’ında böyle bir tepki verdiğini basından duyduk. Bunu da kabul etmemiz doğru değildir. Ferhat’ın yaptığı bu görev en başta orda bulunan taraftarımıza düşüyor. Sonra bize düşüyor. Bana göre taraftarımız içindeki bu taraftarları dışlaması lazım. Ben onları da biliyorum. Bunlar bizim taraftarımız değiller. Bu çirkin olayı kabul etmemiz mümkün değildir. İnsanların Fatih’e karşı özel bir durumları var.  Gerekirse öyle bir şey varsa maçları biz orada izleriz. O zaman küfür etsinler bakalım" dedi.

"Emniyet tespit ettiyse o kişiler ağır ceza alabilir"

 Başkan Çarıkçı saha içinde ve saha dışında emniyet tarafından küfür edenlerin tespit edildiği taktirde o kişilerin büyük cezalar alabileceğini belirtti. Çarıkçı "Eğer ki polis o kişileri tespit ettiyse, onlar büyük ceza alacaklardır. O zaman bizde bir şey yapamayız. Onun için küfür’ün tribünlerimizden kalkması gerekiyor. Şu an huzurumuz yerinde bu huzurun bozulmaması için herşeyi yaparım" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128