Başkan Yılmaz “Bolu spor’un kalbi olacak”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, TRT Spor’da canlı yayınlanan Spora Dair programında Fulya Akbuga’nın canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yılmaz, programda Bolu’nun spor turizmi potansiyelini anlattı ve yatırımcıları Bolu’ya davet etti.

 Başkan Yılmaz “Bolu spor’un kalbi olacak”

Haber: Spor Merkezi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, turizm, spor ve üniversite kenti olma yolunda kararlı ve somut projelerle ilerleyen ‘Tabiatın Kalbi Bolu’yu TRT’deki canlı yayında tüm Türkiye’ye anlattı. TRT Spor kanalında canlı yayınlanan Spora Dair programının konuğu olan Başkan Yılmaz, Bolu’nun spor alanındaki yatırımları ve spor turizmi potansiyeli hakkında bilgi verdi. Programda Fulya Akbuga’nın sorularını yanıtlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yapımına başlanan Olimpiyat Spor Kompleksi’ Projesinin ayrıntılarını açıklayarak, “Karaçayır bölgemizde planladığımız Olimpiyat Spor Kompleksi, olimpiyat oyunları kapsamındaki tüm spor branşlarının yapılabileceği bir merkez olacak. Ayrıca bu bölgede bir gölet planladık ve onun da yapımına başlıyoruz. Bu gölette de tüm su sporları yapılabilecek” dedi.

BOLUMUZ SPORUN DA KALBİ OLACAK

Doğal zenginlikleri, zengin turizm alternatifleriyle dört mevsimin ayrı güzellikte yaşandığı Tabiatın Kalbi Bolu’nun spor turizminde de ‘marka’ olacağını vurgulayan Başkan Yılmaz, şunları söyledi: “Bolu havası, doğası ile cennet gibi bir şehir. Bu yüzden de Bolu’ya biz ‘Tabiatın Kalbi Bolu’ diyoruz. Bolu hiçbir zaman sanayi şehri olmayacak. Biz Bolu’nun geleceğini planlarken turizm, spor ve üniversite kenti olması yolunda projeler ürettik ve uygulamaya aldık. Spor konusu bizim için çok önemli ve özellikle de spor turizmi. Bolu, özellikle havası ve bol oksijen oranıyla atletizm, voleybol, basketbol ve özellikle futbol takımları için dünyanın birçok kamp yapılan şehirlerinden çok daha kaliteli niteliklere sahip. Bu yüzden Ulusal ve Uluslararası spor kulüplerinin kamp ve turnuva merkezi haline gelmesini hedefliyoruz. Büyük futbol takımlarının Bolu’da kamp merkezi olması için çalışmalarımız var. Biz alt yapıyı, antrenman sahalarını yapıyoruz. Tüm kulüplerimize çağrıda bulunuyorum; gelsinler baksınlar, yerlerini beğensinler ve tesislerini, kursunlar. Biz, onlara elimizden gelen desteği sağlayacağız. Bugün Antalya, futbolda dünya takımlarının kış aylarında kamp yaptığı en önemli merkezlerden biridir. Bolu da yaz aylarında tüm dünya takımlarının kamp yaptığı yer olacak. İlk çalışmamızı Aladağlar bölgemizde yaptık ve orada 300 adet futbol sahası yapılacak alan planladık. Bu çalışmalarımız hızla devam edecek ve Bolu’yu dünyadaki en güzel kamp merkezi haline getireceğiz”

BOLU, GOLF SPORU İLE ANILACAK

Kısa bir zaman içinde spor denilince akla Bolu’nun geleceğini kaydeden Başkan Alaaddin Yılmaz, “Bolu, golf sporu ile anılacak. Antalya'ya geçtiğimiz golf için gelenlerin sayısı ise 160 bini aşmış. Türkiye'de bulunan toplam 28 golf sahasının 21'i Antalya bölgesinde. Ancak Antalya Ekim ayından sonra golf için uygun sıcaklığa ulaşıyor. Bolumuz bu alanda da avantajlı konumda. Kısa zamanda Bolu golf sporunda da gözde bir il olacak. Spor turizmi noktasında yatırım yapacak yatırımcıları da Bolu’ya davet ediyoruz. Bolu Belediyesi, Bolu Valiliği olarak yatırımcılarımıza her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız. Ticaret Sanayi Odası ve STK’lar ile birlik beraberlik içinde turizm hedeflerimizi gerçekleştirmek için siyaset üstü çalışıyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128