Başkan Yılmaz, Galatasaray’ı tebrik etti

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 2012-2013 sezonunda Galatasaray’ın Süper lig şampiyonu olması sebebiyle Galatasaray Taraftarlar Derneği’ni ziyaret etti. Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bir Fenerbahçeli olarak Galatasaray’ı tebrik ediyorum” dedi.

 Başkan Yılmaz, Galatasaray’ı tebrik etti

Sohbet havasında geçen ziyarette Başkan Yılmaz ile birlikte Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri şampiyonluk pastasını kestiler. Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Nihat Alpat Öztürk ziyarette yaptığı konuşmada, “2012-2013 yılı sezonu sonunda Galatasaray futbol takımının şampiyon olması nedeniyle Belediye Başkanımız her zaman ki hassasiyetini gösterdiği gibi bugün Galatasaray taraflarını ve yönetimini şampiyonluğundan dolayı tebrik etmek için ziyaret ettiler. Sayın başkanımıza hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum” dedi.

Herkes Galatasaray’ı tanıyor

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da yaptığı konuşmada, “Türkiye’de bulunan kulüplerimizin hem Türkiye de hem de yurt dışındaki başarıları bizleri sevindirir. Ben Belediye Başkanı olmadan önce Brezilya’ya gittiğimde Türküm ve Türkiye’den geliyorum lafının izahını yapamadım. Ama Galatasaray deyince herkes Galatasaray’ı tanıyor. Çünkü o dönemde Taffarel adında Brezilyalı bir kalecisi vardı Galatasaray’ın. Buradaki hadiseleri görünce demek ki sporun ülke tanıtımda önemli bir yer tuttuğunu bizzat yaşamıştım. Bazen ülkemizin yerini bilmeyen diğer ülke insanları futbol takımlarına verdikleri oyuncuları sevmesi ve futbolu sevmeleri dolayısıyla gerçekten ülkemizin adını oralar da duyulmasına sebep oluyorlar ve sizi gururlandırıyorlar. Ben Galatasaray’ın başarılı serüvenle şampiyon olmasını canı gönülden tebrik ediyorum.  Bu sene hem Fenerbahçe hem Galatasaray Avrupa kupasında Türkiye’ye puan kazandırdılar” dedi.

Başkan Yılmaz, “Bütün takımlarımıza başarılar dilediğim gibi Galatasaray şampiyon olduğu için bir ayrıcalığı vardır. Şu anda Türkiye liglerinde en fazla şampiyon olması dolayısıyla da ayrıcalığı vardır. İlk defa bir Türk takımının Avrupa şampiyonu olarak kupa almasını onurunu da yine Galatasaray sayesinde yaşadık.  Bir Fenerbahçeli olarak Galatasaray’ın bu başarıları beni müthiş şekilde onurlandırmıştır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128