Başkan Yılmaz izcileri ziyaret etti

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yurdu dört bir yanından gelip Aladağ’da kampa giren izcileri ziyaret ederek izcilerle birlikte izci ateşi yaktı.

 Başkan Yılmaz izcileri ziyaret etti

Aladağ’da kampa giren Sevgi Eli İzcilik ve Gençlik Kulübü’nü ziyaret eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz izci töreni ile karşılandı. İzcileri selamlayan Başkan Yılmaz, daha sonra liderleriyle birlikte izci ateşi yaktı. İzci ateşinin etrafında daire kurarak şarkı söyleyen izcilere Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da eşlik etti. Daha sonra kaşıkla yumurta taşıma, sandalye kapmaca, çuvalla yürüme gibi bir çok oyun sergileyen izcileri Başkan Yılmaz keyifle izledi.

“Dünya’da dört mevsimin yaşandığı en güzel kent Bolu”

Gösterilerin ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Türkiye’nin değişik illerinden gelen gençlerimizi Bolu’da görmek ve onlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bolu Dünya’da gölleriyle, doğasıyla ve yeşilliği ile en güzel coğrafyaya sahip bir şehir. Tabii Bolu’dan daha yeşil yerler olabilir. Örneğin İsviçre daha yeşil ama güneş yok. Singapur daha yeşil ama kar yok, rutubet ve sıcak var. Dünya’da dört mevsimin en güzel yaşandığı kent Bolu’dur. Coğrafyası güzel olan Bolu’nun insanları da güzeldir. Kentimizde sizin gibi gençlerimizi ağırlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

Şehir merkezini sahip olduğu güzel coğrafya ile uyumlu hale getirmek için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Bizim işimiz çok zor. Bu çalışmayı geleceğimiz olan çocuklarımız için yapıyoruz. Bütün şehirlerimiz yaşanılabilir bir haline gelecektir. Çünkü artık Dünya’da kentler yarışıyor. Bu coğrafyada etkilenerek sizler bu güzellikten nasibinizi alacaksınız. Bizim üzerimize düşen bir konu olursa talepleriniz bizim için emir olur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2013, 22:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124