BAŞKAN YILMAZ: ''KIŞIN ANTALYA NEYSE, YAZIN’DA BOLU'NUN AYNI ŞEKİLDE OLMASINI İSTİYORUZ''

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ''Futbol turizminde, kışın Antalya neyse, yazın da Bolu'nun aynı şekilde olmasını istiyoruz'' dedi.   Alaaddin Yılmaz, Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, Bank Asya...

BAŞKAN YILMAZ: ''KIŞIN ANTALYA NEYSE, YAZIN’DA BOLU'NUN AYNI ŞEKİLDE OLMASINI İSTİYORUZ''

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ''Futbol turizminde, kışın Antalya neyse, yazın da Bolu'nun aynı şekilde olmasını istiyoruz'' dedi.

 

Alaaddin Yılmaz, Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, Bank Asya 1. Lig takımlarından Kasımpaşaspor'un Teknik Direktörü Uğur Tütüneker ve Göztepespor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan, Beypiliç A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Hamdi Tanrıkulu ve Termal Otel Genel Müdürü Ervani Alemdar Park Kafede bir araya geldi.

Bolu'nun futbol turizminin konuşulduğu görüşmede, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz basın mensuplarına, Bolu'ya kamp yapmak için gelen hocaların isteklerini ve düşüncülerini öğrendiklerini belirterek, ''Gördük ki gittiğimiz yol, düşündüğümüz şeyler hocalarımızın düşündüklerinden faklı değilmiş. Düşündüğümüz yolda devam edeceğiz. Futbol turizminde kışın Antalya neyse yazında Bolu'nun aynı şekilde olmasını istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz'' diye konuştu.

Kasımpaşaspor Teknik Direktörü Tütüneker ise Bolu' da futbol turizminin geliştiğine işaret ederek şunları kaydetti: ''Burası yerleşim olarak dağlık, ormanlık ve çam ağaçların içinde güzel bir şehir. Bolu'da tesislerin çoğalmasının takımlara fayda getireceğini düşünüyorum. Her zaman Bolu'yu tercih ediyorum. Zaten çalışmasam bile Kasımpaşa takımı da Bolu'yu tercih ediyor. Bank Asya takımlarının hepsi buraya geliyor. İki B takımları Bolu'ya geliyor. Süper lig takımları ilk başlarda Bolu'yu tercih ediyor sonra kararlarını başka yerlerden tarafa kullanıyor. Tesislerin çoğalmasıyla daha çok süper lig takımlarını da görebileceğimize inanıyorum. Şehir olarak Bolu gerçekten önemli bir konumda ayrıca tesisleşmeye de müsait şu anda. Bizim için en önemli unsur sahaların, otelin güzel olması ve yemeklerin iyi çıkması. Baktığımız zaman Bank Asya açısından çok iyi bir ortamda kamp yapıyoruz. Bolu'da daha güzel tesisler olabilir mi? Olabilir diye düşünüyorum.''

Göztepespor Teknik Direktör Özcan Kızıltan da, teknik adam olarak Bolu'ya 3 yıldır geldiğini ifade ederek, ''Bolu'da 3'üncü kez kamp yapıyorum. Takım olarak Termal Otelde kalıyoruz. Ben çok memnunun Bolu'da olmaktan. Kaldığımız otel iyi kamp dönemi için elverişli bir ortam sağlıyor bize. Ben çok memnunum. Saha ve tesis sayısının artırılmasıyla yaz dönemlerinde Bolu, futbol takımlarının ilk tercih edeceği yerlerden olacaktır. Böyle bir çalışma Bolu'ya iyi bir kazanç sağlayacaktır'' şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128