BASKETBOLDA TARİHİ CEZA

Bolu Belediyespor Boluspor oyuncusu TBFDK tarafından ağır bir ceza aldı.

BASKETBOLDA TARİHİ CEZA
Haber: Esra ÖZTÜRK

Geçtiğimiz hafta Artvin’de oynanan Artvin Belediye Spor Kulübü – Bolu Spor Kulübü TB2L müsabakasında, Bolu Spor Kulübü sporcusu Mehmet Şen, rakip takım sporcusuna yönelik hareketi ve neticesinde diskalifiye edilmesi, akabinde benchte bulunan suları sahaya fırlatması nedenleriyle Türkiye Basketbol Federeasyonu Disiplin Kurulu`na sevk edilmişti.
TBF Sevk Yazısı, Önemli Olay Raporu, Hakem Raporu, Mehmet Şen’in savunma yazısı, görüntü kayıtlarını inceleyen TBFDK, oyuncuyu ağır karar ile cezalandırdı.
Artvin’de oynanan Artvin Belediye Spor Kulübü – Bolu Spor Kulübü TB2L müsabakasının ikinci periyodunun bitimine 04:11:00 dakika kala Bolu Spor Kulübü sporcusu Mehmet Şen’in, rakip takım sporcusuna kasti ve sert bir şekilde tekme attığı ve neticesinde diskalifiye edildiği, akabinde sahadan çıkarken benchte bulunan suları sahaya fırlatmıştı.
Mehmet Şen savunmasında kendisinin sakat olan ayağına bastığı, bunun üzerine ellerini açarak hakemlere göstermeye çalıştığı ancak hakemlerin fark etmemesi üzerine ayağını çekerken salladığı ve rakip sporcunun ayağına takıldığı, hakemin ise bunu kasıtlı bir hareket olarak algılayarak kendisini direkt diskalifiye ettiği, bu kararın ağır olduğunu düşündüğü belirtilmişti.
Bolu Spor Kulübü sporcusu Mehmet Şen’in yaptığı savunmaya rağmen rakip sporcuya yönelik eylemine uyan Disiplin Yönergesi’nin 36. maddesi gereğince –idari tedbirli olarak katılmadığı/katılamayacağı takip eden müsabakada infazdan mahsubu yapılmak üzere 3 müsabakadan men ve 2.000,00-TL para cezası ile cezalandırıldı.
Verilen bu ceza kulüp tarihinde en ağır ceza olarak kayıtlara geçti.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128