Bayanlar Hokey A Milli Takımı Bolu'da kamp yapıyor

Büyük Bayanlar A Milli Hokey takımı Bolu'da kampa girdi. 10 günlük sürecek kamp için iki farklı alanda çalışmalar yapan Büyük Bayanlar A Milli Hokey takımımız antrenör Yasin Yükseler yönetiminde 34 oyuncu ile Eylül ayında yapılacak olan Dünya Ligi'ne hazırlanıyor.

 Bayanlar Hokey A Milli Takımı Bolu'da kamp yapıyor

Özel Haber: Volkan YILMAZ

Son zamanlarda yükselen grafiği ile dikkat çekmeye devam eden Hokey sporunda Büyük Bayanlar A Milli Bayan Hokey takımı Bolu'da kampa girdi. İlk kurulduğu dönemden bu yana büyük başarılara imza atarak dünya sıralamasında 113'üncü sıradan 26'ncı sıraya kadar yükselen Millilerimiz Eylül ayında yapılacak olan Dünya Ligi öncesinde ilk hazırlık kampını Bolu'da gerçekleştiriyor. Hazırlık kampını değerlendiren Avrupa Şampiyonu Highway Hokey Takımı antrenörü ve Milli Takım antrenörü Yasin Yükseler " Bolu hokey şehri. Yani spor turizmi denildiğinde çok konuşuluyor Bolu şehri ama biz özellikle hokey branşını tesis olmamasına rağmen, şampiyon bir takımın antrenörü olarak da A milli takım antrenörü olarak da mümkün olduğunca Bolu'ya kampları almaya çalışıyorum.  Bu kampın amacı fiziksel kapasiteyi coğrafyanın uygun olduğu bu yaz döneminde maksimal seviyeye çıkartmaktır. 10 günlük bir kamp sürecimiz var. Kampımızın iki farklı çalışma alanı var. Birisi Abant İzzet Baysal Üniversitesi Spor Tesisleri ki burada koordine becerilerinin olduğu ve dayanırlılık koşularının olduğu, diğeri ise Seben Gölü'nde antrenman yapıyoruz ve burada kuvvet becerileri üzerine çalışıyoruz. 10 günlük kamp sonrasında bayram dolayısıyla bir ara vereceğiz. Daha sonra Konya'da mevcut yapılan hokey tesislerinde 10 günlük teknik çalışmalar yapacağız. Üçüncü kampımız Hollanda'da olacak ve burada hazırlık maçları yapacağız. Son kampımızda Dünya Ligi'nin yapılacağı Çek Cumhuriyeti'nde gerçekleştireceğiz. Seben İlçe Kaymakam'ına, Belediye Başkanına, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi BESYO yönetimine de bize kapılarını sonuna kadar açtığı için teşekkür ediyoruz. Barınma yerimiz ise Highway, çok uygun bir fiyatla orada kalıyoruz. Umarım hokey tesisimizde yapılır. Çünkü üç yıldır gelen bir para var ve kasada duruyor. Yetkililerimiz herhangi bir adım atmadığı için henüz bir tesis girişimi olmadı ve para kasada duruyor. Hokey sahamızda olursa, tüm hokey çalışmalarını burada kamplara alırız. Bolu yaz döneminde kamp için çok uygun bir ilimizdir. Ben kendi branşımı yüceltmek ve yükseltmek için elimden geleni yapıyorum. Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem'e de destekleri için teşekkür ediyorum" dedi.

Dünya Liginde ilk hedef raund 2

Eylül ayında Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek olan Dünya Ligi öncesinde hedeflerini açıklayan Yükseler "Dünya Ligi kategorilerden oluşuyor. Dünya şampiyonasına katılabilmemiz için 4 raundu da kazanmamız gerekiyor. Biz şimdi ilk olarak raund 1'e katılacağız. Türk Hokeyi 2003 yılında aktif hale geldi ve biz dünya sıralaması seviyesinde ve o dönemde 113'üncü sıradayken, şu anda 26 sıraya kadar yükseldik. Biz raund 1'i geçip raund 2'yi buradan sonrada üç ve dörde katılmak istiyoruz. Ama gerçekçi olmak gerekirse bizim şu an ki hedefimiz raund 2. Çünkü Avrupa'dan 8 takım Dünya Şampiyonasına katılacak o yüzden şu an için çok zor ama planlama yaparsak 6 yıl sonra Dünya Şampiyonasına katılabilme hedefini söyleyebilirim" diyerek sözlerine son verdi.

Hokey Tesisleri neden yapılamıyor?

Bolu'nun spor kenti olduğu ve her branşta bir çok takımın kamp için Bolu'ya geldiği bilinen bir gerçek olmasına rağmen, son zamanların yükselen bir değeri olan Hokey için hiçbir girişimin olmadığı gözlerden kaçmadı. Tesis olmamasına rağmen Büyük Bayanlar A Milli Takımı Bolu'da kampa girdi fakat tesis sıkıntısı yaşandığı bariz bir şekilde gözler önüne serildi. 3 yıl önce tesis sözü verilmesine ve maliyeti için hazırlanan paranın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün kasasında durmasına rağmen, hiçbir girişimin olmaması akıllarda soru işaretlerine sebep olurken, Bolu'da kurulmuş olan hokey takımının en büyük sponsoru Highway'in olmasından dolayı paralel yapının yapılacak tesislere engel olduğu akıllara gelen ilk soru oldu. Highway yönetiminin de değişmesinin ardından ilerleyen dönemlerde Hokey takımına sahip çıkılacak mı ve tesis sözü yerine getirilecek mi merakla bekleniyor.  

Avrupa Şampiyonası neden kaçtı?

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Avrupa Şampiyonasının Bolu'da yapılması gündeme gelmiş fakat maliyeti için parası bile hazır olan tesislerin yapılmamasından dolayı şampiyona Bolu'da yapılamadı. 


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124