Becikoğlu “Adayım ama…”

Boluspor eski başkanlarından Yılmaz Becikoğlu, Mayıs ayında yapılacak olan kongre başkanlığa aday olacağını açıkladı. Becikoğlu My Dream Center’daki bürosunda gazetecilerle bir araya gelen Yılmaz Becikoğlu “Boluspor’da...

Becikoğlu “Adayım ama…”

Boluspor eski başkanlarından Yılmaz Becikoğlu, Mayıs ayında yapılacak olan kongre başkanlığa aday olacağını açıkladı. Becikoğlu My Dream Center’daki bürosunda gazetecilerle bir araya gelen Yılmaz Becikoğlu “Boluspor’da yeni rüzgârların esmesi sağlanmalıdır. Ben veya bir başkası artık yönetime gelmeli, kulüp yeni bir yapılanmaya gitmelidir. Bu şartlarda Mayıs ayında yapılacağı ilan edilen genel kurulda sayın üyelerimiz teveccüh gösterdikleri ve aşağıdaki şartlar gerçekleştiği takdirde başkanlığa aday olacağımı açıklıyorum” dedi.

 

Boluspor’da kongre süresi öncesi eski başkanlardan Yılmaz Becikoğlu, My Dream Center’daki bürosunda yaptığı açıklamayla Mayıs’ta yapılacak kongrede aday olacağını açıkladı. Bir süredir dertleşme ihtiyacı içinde olduğunu ifade eden Becikoğlu “Bu toplantıyı çok öncelerden düşünüyordum. Bildiğiniz gibi Cuma günü basınımız aracılığıyla bir basın toplantısı yapacağımı Bolu kamuoyuna açıklamıştım. Yani bu toplantının dünkü dramatik yenilgi ile ilgisi bulunmamaktadır” dedi.

“KREDİLERİ BOŞA HARCAMIŞ BULUNUYORLAR”

Boluspor’un iyi yönetilmediği artık herkes tarafından biliniyor diyen Yılmaz Becikoğlu “Necip Çarıkçı ve yönetimleri, yedi yıldır (Emin Semercioğlu yönetimini de hesaba katarsak 8 yıldır) kendilerine sağlanmış olan maddi ve manevi hudutsuz ölçüdeki kredileri boşa harcamış bulunuyorlar. Demem şu ki Çarıkçı yönetimlerinin artık bundan sonra Boluspor’a verecekleri bir şeyleri kalmamıştır” dedi.

“PLAYOFF’A KALMAMIZ HAYALE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Her sezon, parlak nutuklarla başlamakta, her sezon şampiyonluk türküleri söylenmekte diyen eski başkan Yılmaz Becikoğlu “Her sezon avuç dolusu paralar harcanmakta ama sonuç her sezon hüsranla bitmektedir. Bu sezonda aynı tablo yaşanmış Playoff’a kalmamız tamamen hayale dönüşmüştür. Ama şahsen yine de takımımızın bir mucizeyi gerçekleştirerek Playoff’a kalmasını diliyorum” dedi.

“YENİ RÜZGÂRLARIN ESMESİ LAZIM”

Artık Boluspor’da çok ciddi reformlara ihtiyaç olduğunu belirten Becikoğlu “Boluspor, maç kaybedildiği zaman Başkan ve yönetimin istifa ettiği, maç kazanıldığı zaman istifaların geri alındığı bir kulüp olmaktan çıkmalıdır. Artık Boluspor’da yeni rüzgârların esmesi sağlanmalıdır. Ben veya bir başkası artık yönetime gelmeli kulüp yeni bir yapılanmaya gitmelidir” dedi.

“ŞARTLAR GERÇEKLEŞTİĞİ TAKTİRDE ADAYIM”

Bu şartlarda Mayıs ayında yapılacağı ilan edilen genel kurulda sayın üyelerimiz teveccüh gösterdikleri ve aşağıdaki şartlar gerçekleştiği takdirde başkanlığa aday olacağımı diyen Yılmaz Becikoğlu;

1. Kulüp hesapları çok net ve şeffaf bir biçimde genel kurula sunulmalıdır. Banka kredisi borçlarıyla yöneticilerinin istifalarının önüne geçilmesi uygulamasından vazgeçilmelidir. Yani yöneticiler bankalara borçlandırılarak yöneticilik yapmaya zorlanmamalıdır.

2. Bugüne kadar hep Necip Çarıkçı’yı destekleyen Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz artık bu işin Çarıkçı’yla yürümediğini anlamalı ve Boluspor’a yeni bir başkan seçilmesinin önünü açmalıdır. Yeni başkana da Çarıkçı’ya sağladığı tüm imkânları sağlamalıdır.

3. Çok iyi hatırlanacağı gibi Necip Çarıkçı geçtiğimiz dönem genel kurulunda kulübü borçsuz bir şekilde devredeceğini ilan etmişti. Bunu tekrar hatırlatmanın zamanı gelmiştir. Buradan sayın Çarıkçı’ya bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Söz verdiği gibi kulübü borçsuz bir şekilde devret.

Boluspor hepimizindir. O halde hepimiz bu taşın altına elimizi sokmalı birlik ve beraberlik içinde mazide kalmış zaferlerimizin tekrarı için çok ama çok çalışmalıyız.

“BİZANS OYUNLARINI BIRAKSINLAR”

Geçtiğimiz yıl kongre döneminde kongre günü bizans oyunları yapıldığını ifade eden Becikoğlu “Açıkça söylüyorum. İşadamı Halil Başoğlu ve Fevzi Özçelik yanıma geldiler. Necip Çarıkçı haber göndermiş. ‘Yılmaz amcaya söyleyin. Başkanlık istiyorsa buyursun’ demiş. Ne güzel bir davranış. Ancak kongre günü kulüp binasında Bizans oyunları döndü. Artık Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a da aklını başına almasını tavsiye ediyorum.

“ALT YAPIDAN OYUNCU ÇIKACAK”

Başkanlığı döneminde her yıl alt yapıdan en az üç oyuncuyu A takımda oynatacağını belirten Yılmaz Becikoğlu “Son yıllarda alt yapıya önem verilmiyor. Eğer başkan olursam her sene alt yapıdan en az 3 oyuncu çıkartacağız ve bu oyuncular A takımda forma giyecekler” dedi.

“BOLU ESNAFINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

2011-2012 sezonunda Bolu halkından ve esnafından toplam 3 trilyon para toplandığını dile getiren eski başkan Yılmaz Becikoğlu “ Bolu halkına ve esnafına teşekkür ederim. Para kazanamadıkları ve zararına satış yapmalarına rağmen Boluspor’a reklam vererek destekte bulundukları için teşekkür ederim” dedi.

“BOLUSPOR’U HALKA AÇACAĞIM”

Boluspor tesislerini bolu halkına açacağını ifade eden Becikoğlu “Tesislerin etrafını açacağım. Halk Boluspor’u görecek. Şeffaf olacağız” diye konuştu.     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128