Beko Büyükler Basketbol Ligi’nde gruplar belli oldu

Arçelik tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve müessese takımlarının oluşturduğu Beko Büyükler Basketbol Ligi’nin fikstür çekimi önce akşam Arçelik Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Ligde...

Beko Büyükler Basketbol Ligi’nde gruplar belli oldu

Arçelik tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve müessese takımlarının oluşturduğu Beko Büyükler Basketbol Ligi’nin fikstür çekimi önce akşam Arçelik Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Ligde bu yıl 17 takım şampiyonluk mücadelesi verecek.

 

Önceki akşam 17.00’de gerçekleşen fikstür çekiminde kulüp temsilcilerinin yanı sıra İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Emre Aydemir, Basketbol İl Temsilcisi Bülent Tanesen ve Arçelik temsilcileri hazır bulundu. Kura çekimi öncesinde geçen yıl ligde ilk 4 sırayı alan Arçelik, Orimcam, Barilla ve İMMO takımları farklı gruplara dağıtıldı. Daha sonra yapılan kura çekiminde A Grubu 5, B, C ve D Grupları ise 4’er takımdan oluştu.

18 Mart Pazartesi günü oynanacak olan AİBÜ-Tarım İl Müdürlüğü mücadelesi ile başlayacak. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar E ve F Grubu olmak üzere bir üst kategoriye yükselecek. Burada ilk 2 sırayı alan takımlar ise yarı finale çıkacak. Yarı finalde kazananlar final, kaybedenler ise 3.lük-4.lük maçını oynayacak.

Yaklaşık 1.5 ay sürecek olan ligde gruplar şu şekilde oluştu:

A Grubu: AİBÜ, İMMO, Emniyet Md., Tarım İl Md., Ruh Sağlığı.

B Grubu: GHSİM, İ.Baysal EML, Barilla, Sem-Mak.

C Grubu: Arçelik, Hastaneler Birliği, Orman Md., M.Eğitim Md.

D Grubu: Baro, F Tipi Cezaevi, Orimcam, Alp Plastik.

 

Tanesen, “Lisanslara dikkat”

Fikstür çekiminde kulüplere kısa bir bilgilendirme yapan Basketbol İl Temsilcisi Bülent Tanesen lisanslar için vizesi yapılmış antrenörler gerektiğini belirterek, “Oyuncu lisansları federasyondan onaylanacağı için, lisans işleminde son başvuru tarihi 28 Şubat Cuma günüdür” dedi.

 

Masa Tenisi de gündemde

Fikstür çekimi programında konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Emre Aydemir, Arçelik’in düzenlediği turnuvaların kendilerini yeni oluşumlara ittiğini belirterek, “Branş sayısını daha da arttırmak istiyoruz. Bu düşüncemizi de masa tenisinde uygulamak istiyoruz. 3-4 kişilik takımlarla rahat bir şekilde bu ligi de oluşturabiliriz” dedi. Konu önümüzdeki günlerde yeniden gündeme gelecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128