Belediye’den Amatörlere destek

Belediye Meclisi Aralık ayı oturumunda amatör takımlara nakdi yardım için yeşil ışık yakıldı. CHP Gurubu amatör spor yapan takımlara nakdi yardım yapılmasıyla ilgili yazılı önergeyi meclis başkanlığına sundu.   Başkan...

Belediye’den Amatörlere destek

Belediye Meclisi Aralık ayı oturumunda amatör takımlara nakdi yardım için yeşil ışık yakıldı. CHP Gurubu amatör spor yapan takımlara nakdi yardım yapılmasıyla ilgili yazılı önergeyi meclis başkanlığına sundu.

 

Başkan Alaaddin Yılmaz, verilen önergeye gerek olmadığını, bu kararın geçtiğimiz yıl alındığını fakat hiçbir amatör takımın yardım için gelmediğini söyleyerek, tavsiye niteliğinde yada bilgilendirme olarak bunu kayıtlara geçelim dedi. Bunun üzerine, CHP Gurubu yardım yapılacaksa ve bu karar alındıysa tavsiye olmasında sakınca yok, diyerek konuyu gündeme getirmiş oldu. CHP Gurubunun imzalarıyla Belediye Meclisi Başkanlığına sunduğu önerge şu şekilde “Bolu ilinde amatör spor yapmakta olan yaşları 13 ile 30 arasında yaklaşık 1275 sporcu bulunmaktadır. Tamamı gönüllülük esasına dayalı ekonomileri karşılanan amatör takımlarımız ekonomik sıkıntı içindedirler. Sporun tabana yayılması için, 2012 yılında yürürlüğe giren torba yasasının verdiği yetki ile amatör takımlarımıza maddi yardım yapılmasını istiyoruz. Zira 2011 yılında 250.000 TL bütçemizden ayrılmış ve bu paranın 38.000 TL’si voleybol takımımıza harcanmıştı. Artan paranın ve yeni bütçeye konması olası bedelde göz önüne alınarak her takıma 10.000 TL ya da komisyon tarafından belirlenecek bir yardımın yapılmasını istiyoruz” Bu aşamadan sonra amatör takımlara yapılacak olan nakdi yardımın hangi boyutta olacağı merak konusu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128