banner120

Belediyespor’dan saldırıya kınama!

Bolu Belediyespor Yönetim Kurulu oyuncularına karşı yapılan saldırıyı kınadı. Yeşil-beyazlı yönetim kurulu yaptığı yazılı basın açıklamasında “Bu sporcular bizlerin misafiri ve evladıdır. Bu menfur saldırıyı kınıyor ve sorumlular hakkında yasal takibatın devam edeceğini ve bu işin peşini bırakmayacağımızı saygıyla duyuruyoruz” dedi.

 Belediyespor’dan saldırıya kınama!

Bolu Belediyespor Yönetim Kurulun yapmış olduğu işte o açıklama;

BOLU KAMUOYU BİLGİSİNE,

Bolu Belediyespor Kulübü Derneği bünyesinde bulunan Belediyespor Bayan Voleybol Takımımızın 12.10.2014 Tarihinde yapacağı maç öncesinde bilgilendirme amaçlı olarak 17 Temmuz Spor Salonu yanında bulunan bilborda voleybolcularımızın maçlarda giydikleri formaları ile çekilmiş bulunan fotoğraflarının bulunduğu afişler asılmıştır.

Ancak gün itibari ile anılan afiş üzerine voleybolcularımızın fotoğrafları üzerine ‘edep yahu’ yazılı ve güya bu yolla oyuncuların formalarını kapatan yazılar yapıştırılmıştır. Bilinmesi gerekir ki edep yahu ifadesi önceden medreselerin girişine asılan ve insanın girdiği mekana saygılı olması için kılık ve kıyafetini düzeltmesi anlamında kullanılan ancak gerek örfi ve gerek tasavvufi manada insanın niyet ve düşüncesini düzeltmesi anlamına gelen bir sözdür.

Bu mantıkla yola çıkıldığında, asıl olan sporcuların ulusal ve uluslararası tüm spor karşılaşmalarında kullandıkları formaların üzerine bu yazıyı asanların niyet ve düşüncelerini düzeltmeleri gereğidir. Zira sporcunun kadını veya erkeği olmaz, kadını spor yaptığı ve forma giydiği için cinsel meta olarak algılayan bu anlayışı tamamen reddediyoruz.

Unutulmamalı ki birçoğu ilimize dışarıdan gelen ve ‘küçük ilin büyük takımı’ olma yolunda önemli mesafeler kaydeden bu sporcular aynı zamanda bizlerin misafiri ve evladıdır. Kaldı ki tüm Türkiye’de özellikle il dışından gelen öğrencilerimizin güven içinde yaşayabildiği zira dostluğun ve misafirperverliğin ana kucağı olan ilimizde bu tür davranışlar eminiz ki Bolu Halkı tarafından da kabul görmeyecek ve gereken cevap verilecektir.

Bu minvalde tüm Bolulular ve Spor Camiası adına bu menfur saldırıyı kınıyor ve sorumlular hakkında yasal takibatın devam edeceğini ve bu işin peşini bırakmayacağımızı saygıyla duyuruyoruz.

Bolu Belediyespor Yönetim Kurulu

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124