“BENİ BOLU’NUN SÜPER LİG’DE OLMASI İLGİLENDİRİR”

Boluspor’un çiçeği burnunda yeni teknik direktörü Ümit Özat geçtiğimiz Cuma günü Boluspor tesislerinde akşam antrenmanı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Özat; “tek derdim bu şehrin takımının Süper Lig’de olmasıdır” dedi.

 “BENİ BOLU’NUN SÜPER LİG’DE OLMASI İLGİLENDİRİR”

HABER: FARUK ÇİDEM

Geçtiğimiz Cuma günü akşam antrenmanı öncesinde Boluspor tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Ümit Özat merak edilen sorulara açıklık getirdi. Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin de ziyaret ettiği toplantıda cemiyet adına yeni hocaya çiçek takdim edildi. Kendilerini kabul ettikleri için Ümit Özat’a teşekkür eden gazeteciler geçmiş yıllarda yaşadıkları sıkıntıları bu sene yaşamamayı dilediklerini söylediler.

Halktan birisi olduğunu dile getiren Özat; “başkanımız ‘sen halk tipi bir adamsın’ demişti. Evet ben halktan birisiyim, dostlarımla, oyuncularımla dışarı çıkar birlikte oturur sohbet ederim. İnsanlar birbirlerine saygı çerçevesinde yaklaştığı sürece hiçbir sorun olmaz” şeklinde konuştu.

ŞEHRE SÜPER LİG YAKIŞIR

Ankara ve İstanbul gibi iki büyük şehrin arasında kalan Bolu’nun takımı olan Boluspor’un artık Süper Lig’de olması gerekiyor. Ve Bolu’da emek veren spor muhabirlerinin de Süper Lig muhabirleri olmasını çok istiyorum. Daha büyük statlarda farklı atmosferlerde görevlerini yapmalarını çok isterim. Bir dönem ben de basın camiasının içinde yer aldım. Sizlerin bizlerden neler beklediğini çok iyi biliyorum ama aynı zamanda bizlerin de sizlerden beklentilerimiz var. Karşılıklı saygı çerçevesinde ve kişilik haklarına tecavüz etmeden güzel günler geçireceğimizi umuyorum.

“TOKAT ATANA DİĞER YANAĞIMI DÖNMEM”

Basında sıkça yer alan Ümit Özat’ın Elazığspor taraftarı ile yaşadığı sıkıntılar hakkında gelen bir soru üzerine Özat şöyle konuştu; “İsim ağır olunca, bedelleri de ağır oluyor. Ben 32 yaşında teknik direktör oldum. Ankaragücü’nü 11’inci bıraktım. Akabinde yanlış bir tercih yaparak Manisa’ya gittim. Benden önceki antrenör 12 maç mağlup olmuştu. Benden sonra yine Reha hoca vardı. O da 6 maçta 5 maç mağlup oldu. Benimki de 6’da 5 mağlubiyet serisiydi ama biz oraya gittiğimiz zaman 2 aylık borcumuz var denildiği halde 28 maçlık ödenmeyen paralar varmış. Biz mali müşavir değiliz, kulüplere gittiğimiz zaman ‘defterleri çıkarın’ diyemiyoruz. Verilen sözlere inanıyoruz. Akabinde 3 sene televizyonculuk yaptım ve sonrasında Elazığ’a gittim. Güzel günler geçirdim. Ağustos 10 gibi takım ligde kalmak istiyordu. Kayyumdan aldık takımı. İlk yarıyı 7’inci bitirdik. 7’inci sıradayken bıraksaydım, belki Elazığ tarihinin en başarılı hocası olurdum. Çünkü 1 sene önce 50-60 bin liraya oynayan takım, küme düştü. İmkansızlıklardan dolayı transfer yapamadık. Buna rağmen Taner Yalçın’ı 7 Bin TL maaşa aldım, bugün Erdal Keser’in sportif direktörlüğünü yaptığı takım onu istiyor. Hamido’yu 1000 dolara aldım. Orta sahaya David Deniz’i 750 Euro maaşa getirdim. Selçuk başkan inanılmaz destek oldu. Gel gelelim Antalya maçına. Bir tane adam düşünün ana, avrat, çoluğunuza, çocuğunuza, kızınıza küfür ediyor. Siz buna cevap veriyorsunuz. Bu söylediğim o günkü karşı tarafın teknik adamıyla alakalı değil. Tribünlerle alakalı konuşuyorum. Şişeler, paralar, bozuk paralar hepsi havada uçuşuyor. İnsansınız, bir de üstelik maçı kaybetmişsiniz. Üstüne üstlük karşı tarafın başkanının, hocasının fütursuzca, saçma sapan açıklamaları var. Bunları muhatap alsan bir dert, almasan bin dert. Ben zamanı gelince birilerine hak ettiği zaman ağızlarının paylarını verilmesi gerektiğine inanıyorum. Ne yapalım yani çoluğumuza, çocuğumuza küfür eden insanlara reaksiyon gösterip yanlış mı yaptık. Tribünden elinde bıçakla gelen bir taraftara vurdum. Yanlış mı yaptım. Tribündeki insan, en fazla beyaz mendilini sallar, tribünden protesto eder. Tribündeki insan sahaya inmemeli.”

“SİYASETİ SPOR İÇİN YAPARIM”

Siyaset; insan kandırma sanatı haline gelmiştir diyen Özat; “hayat insanı nerelere götürür bilinmez ama bir gün siyasetin içine girersem Türk sporunun daha iyi yerlere gelmesi için mücadele ederim. Yani siyasetin spor tarafında yer alırım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2015, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128