Beşiktaş Kupa maçlarını Bolu’da mı oynayacak?

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Türkiye Futbol Federasyonu'nun talimatlarda yaptığı değişikliklere destek çıkarken, Türkiye Kupası maçlarını oynamayı düşündüğü şehirlerarasında Bolu da yer alıyor.

 Beşiktaş Kupa maçlarını Bolu’da mı oynayacak?

Siyah-beyazlı kulübün patronu, hakemlere maçı tatil etmeye kadar uzanan yetkilerin tanınmasının Türk sporu için hayırlı olacağını düşündüğünü belirtti, “Zaten futbolun içinde başkanlar değil futbolcular olmalı” ifadesini kullandı. Vodafone Arena Stadı’nda dün sabah yapılan tanıtım toplantısının ardından basın mensuplarına stadı gezdiren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yapımı tamamlanan ilk locada soruları yanıtladı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun talimatlarda yaptığı değişikliklere değinen siyah - beyazlı kulübün başkanı, “Soyunma odası basma meselesini kimseyi cephe alarak gündeme taşımadım. Beşiktaş büyük bir camia ve camia içi tepkiler de oluşuyor. Ben de bizim tarzımız bu değil demiştim. TFF’den bir şey gelmeyince ‘tarzımızı değiştiririz’ dedim. Ama Kulüpler Birliği ve TFF bizim söylediklerimizi anladılar. Ben bu kararın Türk sporu açısından hayırlı olduğunu düşünüyorum. Bu Türk futbolu için kazançtır. Zaten futbolun içinde başkanlar değil futbolcular olmalı” diye konuştu.

KARTAL’DA ROTA ANADOLU

İç saha maçlarının nerede oynanacağına da değinen siyah - beyazlı kulübün başkanı şu ifadeleri kullandı: Anadolu’da daha fazla maç oynamak istiyoruz. Bizim bütün arzumuz taraftarımızı arkasına almış bir futbol takımı ile oynamak. Mesafeler ve trafik yüzünden seyircilerin gelmemesi bizi Anadolu’da oynamaya itiyor. İhtimallerden biri Trabzonspor maçını Konya’da oynamaktır. Ziraat Türkiye Kupası maçlarını ise İstanbul’da oynamak istiyoruz. Gebze, İzmit, Sakarya ve Bolu’ya da bakıyoruz”

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER