Beşiktaş, Seben’e tesis yapacak!

Beşiktaş Futbol Komitesi Üyesi Deniz Atalay’ın tesis için Bolu’da yaptığı incelemeler olumlu sonuçlandı. Dün Seben Kaymakamı Alper Balcı, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Boluspor Kulüp...

Beşiktaş, Seben’e tesis yapacak!

Beşiktaş Futbol Komitesi Üyesi Deniz Atalay’ın tesis için Bolu’da yaptığı incelemeler olumlu sonuçlandı. Dün Seben Kaymakamı Alper Balcı, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Boluspor Kulüp Başkanı Abdullah Abat ve eski Başkan Necip Çarıkçı ile birlikte bir basın toplantısı yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Beşiktaş’ın tesis için resmi işlemleri başlattığını açıkladı.

 

Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz, meclis salonunda gerçekleştirdiği basın toplantısında Beşiktaş’ın Seben Taşlıyayla Göleti etrafına tesis yapma projesinin resmileştiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Yılmaz konuyla ilgili değerlendirmesinde Galatasaray’la da görüşmelerinin sürdüğünü, Boluspor için de Aladağ da bir yer hazırladıklarını söyledi. Yılmaz yaptığı açıklama “Bolu yazın futbolun merkezi haline gelsin diye istişarelerde bulunduk. Büyük takımları Bolu’ya getirmeye çalıştık. Fenerbahçe zaten burada. Bolu’da yazın yaklaşık 140 takım kamp yapıyor. Süper Lig ve dünya takımlarını Bolu’ya getirmek istiyoruz. Birçok görüşmelerimiz oldu. Mesela Trabzonspor ile İsviçre kampında görüştük. Göreve geldiğimizde Bolu’da idman sahası yokken şimdi ciddi anlamda futbol sahalarımız var. Geçtiğimiz yıllarda Beşiktaş Kulübü’ne bir ziyaretimiz olmuştu. Beşiktaş ile Seben Taşlıyayla Gölü çevresi için fikir birliği oluştu. Beşiktaş Kulübü yaptığı inceleme sonrasında Seben Kaymakamlığı’na tesisi buraya yapmaya karar verdiğini bildirdi. Bu çok önemli bir aşama. Seben Kaymakamımız Beşiktaş yönetimi ile görüştü. Beşiktaş Kulübü ile görüşmelerde yönetim kurulunda yakınları bulunan Boluspor eski Başkanı Necip Çarıkçı’nın da önemli desteği oldu. Seben Belediye Başkanımız ve Kaymakamımızın destekleri sonrasında Beşiktaş Kulübü’nün aldığı bu karar Bolu’ya hayırlı olsun. Bu gelişmede katkıları olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BALCI “ABANT’IN RAKİBİYİZ”

Seben Kaymakamı Alper Balcı da konuyla ilgili konuşmasında Beşiktaş’ın tesis yapımının kesinleşmesinde katkıda bulunanlara teşekkür ederek, “Seben diye bir ilçe var ancak herkes unuttu. Artık kimse bizi unutmayacak. Beşiktaş takımı tesis alanını belirledi. Bundan sonra Abant’ın rakibiyiz” diye konuştu.

STAT KONUSU ÖZÇİMEN’E BAĞLI

Konuşmalardan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Karaçayır’a jimnastik için yapılacak olan tesisi, kamp tesisi haline getirmeyi düşündüklerini ve burayı Boluspor’un kullanması için çalışacaklarını söyledi. Yılmaz yeni stat projesi için yer sıkıntısı olmadığını konuyu Mera Komisyonu Başkanı olan Bolu Valisi İbrahim Özçimen’in çözebileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128