Beşiktaş’ın Alt Yapı takımı Gerede’de

Beşiktaş 2.Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin katkılarıyla kurulan Kaptan Demir Çelik Soğuksu Yenicespor, kamp çalışmalarını Gerede’de tamamlayarak Karabük’e döndü.

 Beşiktaş’ın Alt Yapı takımı Gerede’de

Takımın Kaptan Demir Çelik Soğuk Su spor, Ahmet Nurçevi ve Kaptan Demir Çelik Limited Şirketler Grubunun katkılarıyla kurulduğunu anlatan Teknik Direktör Osman Yüksel, “Bildiğiniz üzere Ahmet Nur Çebi Beşiktaş Kulübü’nün ikinci Başkanı. Onların vesilesiyle Karabük’te kurulmuş ve gençlerin önünü açmak için Karabük’te kurulan bir takımız. Bir nevi bir vefa borcunu sponsor olarak veriyorlar” dedi.

Karabüklü gençlere böyle bir fırsat sundukları için minnettar olan Yüksel, “Onlara böyle bir fırsatı böyle bir ortamı oluşturdukları için çok teşekkür ediyoruz. Karabük gençlerine sahip çıkmaları çok güzel. Zengin iş adamlarının hepsinin yapması gereken bir davranış. Sadece Karabük’te değil, Zonguldak, Sinop ve diğer illerde de bunun yapılması gerekiyor. Eğer yapılırsa Türk futbolunun daha ileri gideceğini Milli takıma daha iyi futbolcular yetiştireceğimizi düşünüyorum. Herkes kendi kabuğuna çekilirse Türk futbolu ilerlemez. Milyonlar harcanan liglerde birlik beraberlik olup alt yapıya önem verilirse Türk futbolu çok daha iyi seviyelere gelecektir” diye konuştu.

GEREDE KAMP İÇİN İDEAL

Gerede’nin kamp için ideal bir yer olduğunun altını çizen Osman Yüksel, “Buranın havası ve durumu güzel. 10 günlük kamp dönemimiz oldu. Otelden ve mekânlarımızdan çok memnunuz. Yalnız saha biraz sert. Sert zeminde sakatlanmalar olabiliyor. Bu sorunun aşılması için de fiskiye ile sürekli sulanması gerekiyor” dedi. Takım olarak lige hazır olduklarını belirten Yüksel, “20 tane anlaştığımız futbolcumuz var. 4 tane daha transfer yapacağız. Oyuncularımız Karabükspor’un alt yapısından yetişmedir. Ligde güzel sonuçlar alırsak, güzel bir başarı olacaktır. Çünkü kendi gücümüzle dışarıdan transfer etmeden kendi gücümüzle ayakta duracağız. Bu yıl başarılı olursak gelecek sene daha güzel şeyler olacak” şeklinde konuştu.

AMAÇ BEŞİKTAŞ’A SPORCU VERMEK

Amaçlarının, Beşiktaş’a sporcu göndermek olduğunu kaydeden Osman Yüksel, “Yaş ortalamamız yirmi. Milli takıma ve ilk dört takıma sporcu kazandırabilirsek en büyük kazanç budur, diyerek takımımız, Beşiktaş için köprü görevi görüyor. Bize sponsor olan iş adamlarını mahcup etmek istemiyoruz. Takımlara en iyi şekilde sporcu yetiştirmek istiyoruz. Amacımız, Karabüklü genç yetenekleri çıkarmak ve önlerini açmak. Şampiyon olmak mesele değil. Önemli takımlardan oyuncuyu transfer edersin olur, amaç kendi ayaklarımız üzerinde durmak ve yetenekleri çıkartmak. Kendi yağımızla kendimiz kavrulmak istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128