Beykoz, Belediyespor voleybol şubesi kapatılsın!

Bolu Belediye Meclisi Mayıs ayı 2’inci oturumunda CHP Meclis Üyesi Erhan Beykoz, dilek ve temenniler bölümünde söz alarak başarısız olan ‘Bolu Belediyespor Bayan Voleybol’ takımın kapatılmasını istedi.

 Beykoz, Belediyespor voleybol şubesi kapatılsın!

 CHP’li Belediye meclis üyesi Erhan Beykoz, Belediye meclisi Mayıs ayı 2’inci oturumunda dilek temenniler bölümünde söz alarak, Bolu Belediyespor Bayan Voleybol takımı hakkında bilgiler verdi. Konuşmasına “Sizlere vereceğim bilgilerden haberiniz olmadığını biliyorum” diyerek başlayan Beykoz “Bolu Belediyesi Voleybol takımımız geçtiğimiz yıl ligin başlamasına 3 gün kala lige katıldı. Voleybol 2.liginde bizimle beraber 12 takım oldu. Ligden 2 takım düşecekti. Karşılaşmalar başladıktan kısa süre sonra 2 takım ligden çekilince düşme kalkmış oldu. Bolu Belediye Bayan Voleybol takımı olarak yıl içinde yaklaşık 150-200 bin lira masraf yaptık. Yönetici arkadaşlarımın torba yasasından aldıkları güç ile bu masrafı sınırsızca yaptılar. Oysa bu harcanan parayla Bolu Amatör kümede mücadele eden 10 takıma 10 bin lira verilmiş olsaydı inanılmaz güzel sonuçlar alınabilirdi. Yasada para sadece Belediyespor Bayan Voleybol takımına harcanır diye bir ibare yok. Buna karşılık paranın çoğu voleybola harcandı. Alınan sonuçları da bilginiz olsun diye söyleyeyim. 10 takım kalan ligimizde büyük başarı elde ederek 9. sırada ligi bitirdik. Yani sondan ikinci oldular. Paranın doğru kullanılmadığı, başarının olmadığı voleybol şubemizin bundan sonra liglere katılmaması gerektiğini düşünüyorum. Yüz binlerce liranın da Bolu’da spor yapmaya çalışan amatör takımlara harcanması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Başkan Yılmaz talimat verdi

Beykoz’un sorusuna Başkan Yılmaz’dan önce kürsüye çıkan grup başkan vekili cevap verdi. Balaban açıklamasında “Bolu’yu diğer illerde profesyonel olarak temsil eden voleybol takımımız prestij için maçlara çıkmıştır. 4 dalda mücadele eden takımlarımız var. Paradan bu spor dallarına da harcandı” dedi. Balaban’dan sonra bir açıklamada Başkan Yılmaz’dan geldi. Yılmaz “Büyük işlerimiz bitiyor. Bundan sonra spor, kültür ve sanata daha fazla para ayıracağız” dedi. Daha sonra grup başkan vekili Burak Balaban’a dönen Yılmaz, “Bu yıl amatör takımlarımıza yardım edelim, çalışma yapın” diyerek talimat verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 19:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Amatörce
Amatörce - 7 yıl Önce

sayın erhan beykoz sende olmasan boluda amatörün sesini dile getiren yok, ağzına sağlık kardeşim, inşallah verilen söz yerini bulur önümüzdeki sezon amatör takımlara yardım edilirde, amatörde takım sayısı çoğalır

salon sporları
salon sporları - 7 yıl Önce

erhan beykoz,
sizce basketbol subesi'demi kapansın...
bütün para futbol'a mı harcansın?
salon sporları yapılmasın mı?

SIRADAKİ HABER

banner128