Bir tecavüz vakası daha…

Geçtiğimiz günlerde Gerede’de yaşanan tecavüz vakalarına yeni bir zincirde Dörtdivan’da eklendi. Dörtdivan’da evine gitmeyen lise öğrencisi N.Ş'nin (17) ailesi, polisten yardım istedi. Karakolda ifadesi...

Bir tecavüz vakası daha…

Geçtiğimiz günlerde Gerede’de yaşanan tecavüz vakalarına yeni bir zincirde Dörtdivan’da eklendi. Dörtdivan’da evine gitmeyen lise öğrencisi N.Ş'nin (17) ailesi, polisten yardım istedi. Karakolda ifadesi alınan genç kızın tecavüze uğradığı ve 4,5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. 

Dörtdivan ilçesine bağlı Sorkun köyünde çiftçilik yapan A.A (31), ilçede bulunan Çok Programlı Lise'de eğitim gören lise 3'ncü sınıf öğrencisi N.Ş'yle geçen yıl tanıştı. İddiaya göre, A.A, bir yıl önce tanıştığı N.Ş'ye tecavüz etti. Daha sonra kimseye söylememesi için tehditler savurdu. Ardından 17 yaşındaki kıza defalarca tecavüz etti. N.Ş, yaşadığı olay sonrası içine kapanınca okulda suskun halleriyle dikkat çekmeye başladı. 13 Mart günü okuldan çıkınca evine gitmedi. Kızlarının eve gelmemesi üzerine baba Hüseyin Ş., karakola giderek kızının kaybolduğunu söyledi. Aramalar sonucu N.Ş bulunarak karakola götürüldü. İfadesi alınan genç kız, A.A'nın kendisine tecavüz ettiğini, 4,5 aylık hamile olduğunu ve A.A'nın eşinden boşandıktan sonra da kendisi ile evleneceğini söyleyip sürekli ilişkiye girdiğini ifade etti. Karakola gelen aile fertleri A.A'dan şikayetçi oldu. Tecavüze uğradığını iddia eden N.Ş, Bolu Valiliği'nin talimatıyla Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bir yurda yerleştirilerek koruma altına alındı. Genç kız, 22 Mart'ta cumhuriyet savcılığının talimatıyla ailesine verildi. Polis, kaçan A.A'yı yakalamak için çalışma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128