BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR!

Serhat Hocanın maç sonunda basın mensuplarına verdiği beyanatta, sağında Alp solunda Vedat vardı. Yaklaşık 10 dakika süre ile hep Serhat hoca konuştu. İlk geldiği iki yılda Boluspordaki birlik ve beraberliğin bu sefer kaybolduğunu,...

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR!

Serhat Hocanın maç sonunda basın mensuplarına verdiği beyanatta, sağında Alp solunda Vedat vardı. Yaklaşık 10 dakika süre ile hep Serhat hoca konuştu. İlk geldiği iki yılda Boluspordaki birlik ve beraberliğin bu sefer kaybolduğunu, çatlak seslerin çok olduğundan bahsetti.

Serhat Hocam, başarının olmadığı yerde her türlü sese karşı hazırlıklı olmalısınız! O sesleri kesmenin tek yolu başarıdan geçer, sizde şu an puan olarak başarılı olamadığınıza göre o seslere katlanmak zorundasınız. Yönetim olarak o birlik ve beraberliği sağlamak yönetimin elindedir. Yönetim derken, Başkan ABAT ve Osman GÜRSOY’dan bahsediyorum, diğerlerine hiçbir lafım yoktur. Birliği ve beraberliği onlar sağlayacaktır. Hatırlatacak olursam, birisi sezon başında çıkacak şeffaf olacağım diyecek ondan sonra yandaşları ile beraber olacak, diğeri ise daha maçlar başlamadan İrlanda muhabbeti yaparsa birlik beraberliği yakalamayacağımız ortada olmaz mı?

Bu takımın kurulmasında emeği olan 5 kişi vardır. 1-Osman GÜRSOY, 2-Dursun KAYMAN, 3-Serhat GÜLLER, 4-Kazım KIRCI ve 5-Abdullah ABAT… Boluspor’un fikstürdeki sıralaması da bunların eseridir. Birlik beraberliği sağlayacak kişiler onlardır. Bu takımın yaratıcıları onlardır, diğer yöneticilerin gram suçları yoktur!

Son Manisa maçına bakınız, takımda canla başla oynayan oyuncular kimler; Alp, Vedat, Hakan, Cafercan gerisi teferruat. Sezon başında Hakan’ı ve Cafercan’ı takımda düşünmeyen, Vedat’a hiç şans vermeyen, Alp gidecekken zor ikna edenler bu oyunculara sarılmış bu oyuncuların canla başla oyunlarını gördükçe herhalde yüzleri kızarıyordur.

Serhat Hoca “Golü ben mi atacağım” diyor. Bu konuda %100 haklıdır ama siz hoca iseniz bir futbol görüşünüz var ise bu oyuncuları alırken niye karşı çıkma cesaretini göstermediniz? Şimdi söylediğiniz sözleri niye hazırlık maçlarında söylemediniz? Kulüp bulmasını söylediğiniz oyuncu şuan takımın en çok gol atan oyuncusu Cafercan oluyorsa, bu mu sizin futbol görüşünüz ve anlayışınız.

Manisa maçı kadrosunda Mesut ile Hakan’ın aynı 11’de olması kadar yanlış bir düzen olabilir mi? Futbola literatürüne girecek çift sol bek uygulamasını getirmek mi istediniz anlamak mümkün değil. Onun için sorumlu ve suçlu arıyorsanız suçlu ne taraftar ne basındır. Bana göre suçlular saydığım 5 kişidir. Onun için hatalarınızı ve günahlarınızı başkalarına yamayarak hatalardan arınamazsınız! Hatalı olduğunu herkes çıkıp erdemlikle telaffuz edebilmelidir ki, başarıdaki ilk basamağı çıkabilsin.

Başarısızlığa uğramanın iki avantajı olduğunu unutmayın, ilki eğer yanılmışsanız nelerin işe yaramadığını öğrenirsiniz. İkincisi ise başarısızlık size yeni bir başlangıç için fırsat verir ama yaratmayı görebilirsen.

Tanrı insana iki taraf vermiştir, birinin üzerine otururuz biri ile düşünürüz. İşte insanoğlunun başarısı bunlardan hangisini kullandığına bağlıdır.

Bir insan birçok kez başarısızlığa uğrayabilir ama başkalarını suçlamaya başlamadığı sürece başarısız bir insan olmadığını düşünür. Bilmem anlatabildim mi?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124