BİSİKLET ÇALIŞTAYI ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİ

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 1.Bisiklet Spor Çalıştayı Antalya’nın Belek İlçesinde gerçekleşti.

BİSİKLET ÇALIŞTAYI ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİ
Haber:Esra ÖZTÜRK

Bolu Gençlik Spor il Müdürü Sayın Şahin Ertem ve beraberindeki Bisiklet Antrenörleri Sayın Fatih Özkan, Sayın Salih Yerli, Bolu Bisiklet hakemleri Sayın Selahattin Yörükoğlu ve Sayın Gamze Yerlikaya ile birlikte, Antalya’nın Belek ilçesinde Bisiklet Federasyonunun davetlisi olarak 1.Bisiklet Çalıştayı programına katıldılar. 

Bisiklet camiasının yoğun katılımıyla düzenlenen çalıştaya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanları, Üniversitelerden akademisyenler ve öğretim görevlileri, milli sporcular, bisiklet sporunda görev yapmış kurul üyeleri, milli takım antrenörleri ile geçmişten geleceğe bisiklet sporuna hizmet etmiş ve edecek davetliler katıldı. 
Bisiklet Federasyonu Başkanı Sayın Erol Küçükbakırcı’nın Bisiklet Federasyonu'nun sportif faaliyetlerinin değerlendirmesinde bulunduğu çalıştayda 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlık sürecinin planlanması, Bisiklet branşının gelişimi, altyapısal oluşum, kulüplerin önemi, ülkemizde 3 veledrome yapılması ve bisiklet sporunun halka yaygınlaştırılması gibi konular değerlendirildi. Türkiye dopingle mücadele kurulu başkanı Sayın Prof. Dr. Rüştü Güner doping ve sporcu biyolojik pasaportu ile ilgili bilgiler verdi.

İl Müdürü Sayın Şahin Ertem ilimiz Bolu’yu temsilen Federasyon Başkanı ile yaptığı konuşmada Bolu’da Veledrome yapılmasının önemi konusunda bir proje sunumu gerçekleştirdi. Bisiklet sporu için önemli kararların alındığı çalıştay sonuç raporu, kitaplaştırılarak kamuoyu ile paylaşılacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124